W jaki sposób dobrać drzwi zewnętrzne?

Wybierając drzwi zewnętrzne powinniśmy kierować uwagę na wszelkie czynniki, jakie komponują się tak na ich funkcjonalność, bezpieczeństwo jak też design, jak również wieloletnią niezmienność.

drzwi-antywłamaniowe

Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com

Rozmiar. Pamiętajmy o tym, iż drzwi zewnętrzne trzeba przede wszystkim dopasować do luk w murze zaplanowanych przez architekta oraz wykonanych przez murarzy. Warto mieć pojęcie, że drzwi oferowane w wymiarach typowych są tańsze od drzwi o wielkościach niepospolitych. W budownictwie jednorodzinnym świetnie sprawdzają się drzwi o typowej szerokości 90 cm – mieszczą się w nich niemalże wszystkie obiekty oraz meble, jakie mamy zamiar wtaszczyć do budynku albo mieszkania. Szersze drzwi będą o wiele cięższe – poza wyższą opłatą należy zatem pamiętać też o tym, że prędzej zużywać się będą ich klamki, okucia albo zawiasy, wymagają także znacznie częstszej regulacji. Jeśli idzie o drzwi zewnętrzne Wrocław (), Kraków i Warszawa to miasta, w których z pewnością nie będziemy mieć kłopotu z ich zakupem.

Przy wyborze i zamawianiu drzwi zewnętrznych zawsze warto korzystać z usług sprzedawców oraz grup montażowych, obejmujących mierzenie otworów w murze, doradztwo przy wyborze, a również fachowy montaż i odpowiedzialność za całość robót w tym zakresie.

Bezpieczeństwo. Drzwi zewnętrzne to strażnik domowego azylu, kiedy więc już wybierzemy ich rozmiar, zwróćmy uwagę na elementy wyposażenia, decydujące o poziomie bezpieczeństwa. Drzwi zewnętrzne muszą mieć odpowiednio wytrzymałą konstrukcję oraz zabezpieczenia antywłamaniowe. Jeżeli idzie o drzwi antywłamaniowe Wrocław (), Kraków i Warszawa to miasta, w których marketach nabędziemy drzwi mające m.in. bolce antywyważeniowe lub wręg francuski, niezawodnie zabezpieczający drzwi . Kwestią najistotniejszą będą jednakże w tym obszarze zamki a także blachy instalowane w ościeżnicy – muszą stanowić układ na tyle pewny, ażeby udaremniać wyłamanie drzwi.

Konstrukcja i wykończenie. Jeśli idzie o drzwi drewniane Wrocław (), Warszawa i Poznań to miasta, w jakich marketach odszukamy obszerną ich ofertę. Podstawowe materiały konstrukcyjne w drzwiach drewnianych to ramiaki. Najodpowiedniej, gdy są one klejone, co zapobiega wypaczaniu a także wzmacnia odporność całości. Uzupełnieniem będą fragmenty zewnętrzne, czyli płyciny – w drzwiach wejściowych powinny one być wodoodporne, wykonane przykładowo z odpowiedniej jakości sklejki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*