Ideał sięgnął bruku

Chodniki z szarych płyt już jakiś czas temu przestały straszyć mieszczan napodjazdach prywatnych domów, ale również w mieście.

Teraz najpopularniejsza jest kostka brukowa. Stanowi element dróg (beton drogowy) rowerowych, ścieżek w ogrodach. Kiedy weszła moda na brukowane,kolorowe chodniki?

kostka brukowa

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe

Ważnym kryterium przy wyborze kostki brukowej są również ich kształty i kolory. Wybredni klienci dobrze są pewni tego, czego oczekują i jak chcą wykończyć rozpoczęty projekt. Nieważne, czy planują podjazd do garażu czy dróżkę w centrum ogrodu, kostka musi być estetyczna. Z tego wynika, że designerski lifting dopadł także brukarstwo Poznań i inne duże miasta jako pierwsze rozpoczęły wymianę chodników, ich śladem poszli również prywatni inwestorzy i zwykli mieszkańcy.

Kostka brukowa i jej rodzajeFirmy produkujące dają kupującym – zarówno indywidualnym, jak i firmom – gamę produktów. Wśród popularnych modeli można naturalnie tanią kostkę wykonaną z betonu. To wcale nie oznacza, że nie jest interesująca się kostka brukowa Poznań, Wrocław, Warszawa oraz pozostałe miasta wybierają tańsze rozwiązania. Kostka pojawiła się na drogach rowerowych, kolejnych odcinkach chodników i ulic. To dopiero później rozpoczęło się wielkie układanie kostki brukowej Poznań znów był pierwszym miastem, które licząc na przyjęcie euro 2012, zaczęło dbać o wygląd chodników.kolorowe chodniki

kostka brukowa

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/stary_rynek01.jpg

Początkowo inny niż szary bruk dziwił ludzi. Nic dziwnego, bo dopiero panowały szarości. Zapełnienie, okolic urzędów miejskich żółtą, a także czerwoną kostką brukową okazało się jednak strzałem w dziesiątkę. Z tego powodu podniósł się prestiż. Raz na zawsze odeszły pękające płyty chodnikowe. Przy okazji miasta zadbały o swój wizerunek. Teraz są bardziej sympatyczne i nawet w pochmurne dni nie odstraszają już tak bardzo. Czyżby rzeczywiście w Polsce ideał sięgnął bruku?

Źródło: WykaBruk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*