O czym należy pamiętać jeżeli chce się kupić nowe mieszkanie u dewelopera

Własne lokum to dla niejednej rodziny jedno z największych pragnień, niestety w naszych realiach jest także marzeniem bardzo kosztownym. Niewielu osobom się udaje kupić mieszkanie bez posiłkowania się kredytem, przeważnie na wiele długich lat, a niestety jest wielu ludzi, którzy go nigdy z powodów finansowych nie otrzymają.

jadalnia

Źródło: www.morguefile.com
Jednak jeżeli ktoś już będzie miał finansowe możliwości i zdecyduje się na zakup, to musi pamiętać o kilku istotnych sprawach, gdyż ich zlekceważenie może się skończyć bardzo poważnie. Najistotniejszą rzeczą jest trafienie na odpowiednie mieszkanie. W większych miejscowościach najczęściej jest dużo inwestycji w różnych dzielnicach, więc w teorii będzie w czym wybierać. Nowe mieszkania we wrocławiu na sprzedaż – oferty nowych inwestycji budowlanych na archicom.pl, można znaleźć i na starszych, już istniejących osiedlach, na jakich już jest cała konieczna do wygodnego życia infrastruktura, i na całkowicie nowo budowanych, gdzie dopiero wszystko zaczyna się robić. Tu trzeba nieco uważać, bo jeżeli osiedle będzie miało na przykład tylko jedną ulicę z dojazdem, która dodatkowo będzie z kamieni, to może się okazać, że na długi czas tak pozostanie.

Osiedle Cztery Pory Roku

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
Bardzo istotną sprawą podczas zakupu nowego mieszkania jest odpowiednie sprawdzenie dewelopera. Dzisiaj interesy klientów są już dość dobrze ochraniane, więc sytuacje, gdy deweloper zgromadził środki na inwestycję po czym uciekał z nimi pozostawiając dziurę w ziemi już nie powinny się zdarzać.

Zainteresował Cię ten opis? Przejdź więc do następnego artykułu i czytaj firma mercor systemy oddymiania tak długo, jak zechcesz o ciekawiących Cię kwestiach.

Jednak w dalszym ciągu ryzyko problemów jest dość duże, jeżeli już przy rozpoczęciu inwestycji pojawiają się sygnały, że nie wszystko będzie tak jak należy. Koniecznym elementem przy zakupie nowego mieszkania, o czym niestety wiele osób zapomina, jest podpisanie przedwstępnej umowy u notariusza. Dzięki temu w przypadku jakiś problemów związanych z końcowym odbiorem lokalu ma się znacznie więcej praw niż wtedy, gdy umowa nie będzie w ten sposób podpisana. Przed końcową decyzją warto też się dowiedzieć, jak wyglądają wcześniejsze inwestycje wykonywane przez dewelopera, bardzo pomocny może być w tym przykładowo internet, na niejednym forum właściciele mieszkań dzielą się swoimi spostrzeżeniami i przeżyciami w tym temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*