Coraz częściej w różnych sklepach możemy zauważyć zaskakujące rozwiązania, które na dłuższą metę okazują się doprawdy fajne

Każdy nowy trend w dekoracji wnętrz początkowo często spotyka się z dużym oporem ze strony środowiska. Tak było i wtedy, kiedy pewni projektanci zaczęli wykorzystywać beton w aranżacjach dekoracyjnych.

surowiec

Autor: mush2274
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mush2274/2294179491/

podłoga betonowa polerowana

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Beton od zawsze jest uważany za mocny budulec, ale bez szans na użycie go w designie wnętrz. Był najzwyczajniej w świecie jedynie materiałem budowlanym. Wydawał się być niezbyt szlachetny, żeby mógł zaspokoić wysublimowane gusta i zaistnieć na przysłowiowych salonach. Realia zaczęły się zmieniać, gdy kilka lat temu pionierzy w tej dziedzinie postanowili wykorzystać beton w celach dekoracyjnych. Zaczęli od podłogi, ponieważ tam najprościej jest beton położyć. I już wtedy podłoga betonowa polerowana stała się hitem. Stwierdzono, że nie tylko jest funkcjonalny, ale też zdumiewająco elegancki. Polerowanie nie jest zbytnio kosztowne i co najważniejsze – nie trzeba go robić co kilka lat, a to oszczędza spore pieniądze. Wypolerowana podłoga betonowa błyszczy się, ale nie bywa śliska. Dlatego teraz coraz chętniej stosuje się ją w hipermarketach czy w salonach kosmetycznych. I to tych niebywale eleganckich. Niektóre spółki poszły jeszcze o jeden krok do przodu i zaczęły używać elementy wypolerowanego betonu jako dekorację ścian i elementy aranżacji recepcji.

Jest oczywistym, że jesteśmy chyba świadkami dużej rewolucji i beton (cięcie betonu) jest z biegiem czasu postrzegany jako elegancki materiał do aranżacji wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*