Z jakiego powodu należałoby używać regranulat styropianowy zamiast płyt czy wełny mineralnej?

Wykonanie docieplenia budynku jest bardzo ważną czynnością zarówno w przypadku nowych, jak i remontowanych nieruchomości. Tę czynność można by wykonać przy pomocy różnorodnego typu surowców, jednak w określonych miejscach jest to niezwykle trudne.
Trzeba mieć w pamięci, że wymagane jest zachowanie ciągłości osłony termicznej, a to nie zawsze jest możliwe przy wykorzystaniu płyt czy też wełny mineralnej.

Zazwyczaj wtedy najskuteczniejszym rozwiązaniem jest regranulat styropianowy. Jest to doskonały sposób na ocieplanie niełatwo dostępnych przestrzeni poddaszy czy stropodachu. Tego typu granulaty używane są także do wypełniania szczelin powietrznych w tego typu miejscach jak ściany warstwowe.

Czy obecnie szukasz czegoś ciekawego na ten wątek? Jeżeli tak, to poznaj informacje dotyczące do firmy i przejrzyj ofertę drabiny domowe.

Wspomniany styropianowy granulat zazwyczaj może stanowić warstwę drewnianej posadzki lub stropu. Tego typu surowce jak płyty albo maty posiadają trochę wyższy parametr przewodzenia ciepła, zatem należy go tworzyć trochę grubszą warstwą. Przykładowo 20 centymetrowej grubości płyta ze styropianu posiada parametr wynoszący 0031 W/(m K), należałoby użyć regranulat o grubości 26 cm. Miałby on współczynnik równy 0043 W/(m K). Jest to jednak lepsze rozwiązanie, gdyż może bardzo szczelnie wypełnić wszystkie zakątki.

wizja - dom

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
domu

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Sposób układania takiego granulatu wygląda nieco inaczej niż w wypadku tego typu surowców jak choćby maty. Wykorzystywane jest do tego celu specjalne narzędzie, które tego typu granulat wdmuchuje. Może dać to więc możliwość nadania dowolnej grubości takiej termoizolacji. Jeżeli docieplany jest nowy dom, zazwyczaj robi się to, kiedy jest on w stanie zamkniętym.

Stosowanie granulatu jest znacznie szybsze niż układanie płyt czy mat. Taki surowiec nie jest także magazynowany na obszarze budowy, gdyż jest przywożony przez ekipę, która będzie wykonywać tego typu termoizolację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*