W jaki sposób funkcjonuje klimatyzator oraz jakiego rodzaju klimatyzator najkorzystniej kupić do biura?

Jeżeli planujemy zakup klimatyzatora do biura, stoimy przed dylematem czy korzystniej będzie nabyć klimatyzator mobilny, czy lepiej kupić schładzacz ścienny tzw. split.
Klimatyzator jest to urządzenie, które ma za obowiązek zmniejszyć temperaturę powietrza, która panuje w pomieszczeniu.

dom - fotogram

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Głównymi elementami są wymienniki ciepła. Jest to skraplacz i parownik. Pozostałym częściami są sprężarka i zawór rozprężny i dwa wentylatory. Podobnie jak w lodówce chłodniczy czynnik krąży między parownikiem, gdzie wciągane jest ciepłe powietrze z pomieszczenia, a skraplaczem, który gorące powietrze wyrzuca na zewnątrz. Sprężarka wspólnie z zaworem rozprężnym zamienia czynnik chłodniczy w fazę ciekłą lub gazową i dzięki temu zachodzi proces parowania. Gorące powietrze z pokoju w wyniku skraplania jest wydalane na zewnątrz. Klimatyzator do biura idealny będzie przenośny, gdyż jest praktyczniejszy. Można by go ustawić wszędzie tam, gdzie właśnie chcielibyśmy schłodzić powietrze, a następnie przenieść go w jakieś odmienne miejsce. Klimatyzator przenośny pobiera gorące powietrze z pomieszczenia przy pomocy bocznych lub tylnych wlotów. Powietrze poddawane jest obróbce, potem jest chłodzone oraz wydalane przednim lub górnym wylotem z powrotem do pomieszczenia. Gorące powietrze natomiast jest wydalane na zewnątrz przez komin lub okno przy pomocy rury. W ten sposób możemy pozbyć się gorącego powietrza z pokoju.
Mieszkania w Gdańsku

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com
Klimatyzatory split są to sprzęty, które składają się z dwóch części. Jest to jednostka wewnętrzna tak zwany parownik i jednostka zewnętrzna tak zwany agregat. Klimatyzatory split znakomicie będą się sprawdzać w miejscach, w których jest możliwość instalacji agregatu poza pomieszczeniem, które jest schładzane.

Pozwala to na ograniczenie poziomu hałasu wewnętrznej jednostki.

Zaintrygował Cię nasz tekst? Jeżeli tak, to czytaj jeszcze (http://www.awaria.info/wykonczenie-lazienki-krakow/) o podobnej dziedzinie na kolejnej witrynie – znajdziesz ją w linku pod spodem.

Zależnie od budżetu, którym dysponujemy, odnajdziemy towary typowe i wersje z różnymi funkcjami, przykładowo z funkcją oczyszczania powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*