Jakiego rodzaju jachty możemy czarterować nie mając odpowiedniego patentu?

Duża ilość ludzi sądzi, że tak wspaniała rozrywka jaką na pewno jest żeglowanie, jest zarezerwowana wyłącznie dla osób, które mają stosowne uprawnienia żeglarskie.
W praktyce taka kwestia wygląda jednak trochę inaczej.

balkon

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
deweloperzy

Autor: Kristen Wheatley
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda znaczna znajomość tematu oraz pewne doświadczenie są bardzo użyteczne, jednak można wypożyczać jachty żaglowe posiadające długość nie większą niż 7,5 metra. Jeżeli z kolei chodziłoby o łodzie motorowe, to ich silniki nie mogą mieć mocy wyższej niż 10 kW, a zatem ok. 13 koni mechanicznych. Tu warto jednak wspomnieć, że osoba, która nie ma patentu, ma prawo żeglować na jachtach żaglowych, które zostały wyposażone w dowolny silnik pomocniczy. Mógłby być on spalinowy, hydrauliczny albo elektryczny.

Nie zapomnij o tym, że nasz serwis www (https://tarasfactory.pl/oferta/tarasy/renowacje-tarasow/) ma tylko wartościowe wiadomości, które na pewno Ci się będą mogły przydać. Sprawdź nas i upewnij się, że warto jest go odwiedzić.

Jeżeli byłby to pomocniczy silnik spalinowy, to nie istnieją żadne wymagania odnoszące się do jego mocy. Reasumując – można by powiedzieć, że to, czy dana osoba może pływać jachtem jako sternik, zależy głównie od wielkości kadłuba jednostki pływającej.

gwarancja

Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com
Należy jednak pamiętać, że niezależnie od tego, czy dana osoba ma patent sternika, czy też nie, w każdym przypadku jest odpowiedzialna za to, co robi się na pokładzie i za bezpieczeństwo wszystkich osób, które są tam obecne. Naturalnie osobę, która nie ma stosownych uprawnień obowiązywać będą takie same kwestie odnoszące się do ruchu wodnego, co osoby, które patent żeglarza mają. Z tego też powodu naprawdę dobrze byłoby zacząć żeglarską przygodę razem z w większym stopniu doświadczoną osobą. Należy także mieć przynajmniej fundamentalne umiejętności i jakąkolwiek wiedzę.

Oczywiście dalsze podwyższanie swoich umiejętności będzie mile widziane. Co ciekawe, nie istnieje obowiązek zaliczania żadnego szkolenia tyczącego się żeglowania. Wystarczy wyłącznie zdać egzamin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*