Jaki osadnik najlepiej kupić do małej oczyszczalni ścieków?

Wznosząc własny dom powinniśmy wziąć pod uwagę także oczyszczanie nieczystości, jakie moglibyśmy przeprowadzać w swoim zakresie.
Do małej oczyszczalni nieczystości, można zastosować osadnik jednokomorowy, jaki może w środku posiadać 1 albo 2 przewężenia.

Można by także zastosować osadniki dwukomorowe. Jeśli w osadniku nie zamontujemy filtra, w takiej sytuacji trzeba zainstalować go tuż za zbiornikiem. Osadnik musi zmieścić ścieki, jakie powstały w domu w trakcie około trzech dni. Jeżeli dobrze zamontujemy osadnik gnilny, w takiej sytuacji nastąpi częściowe oczyszczenie ścieków, w jakim nastąpi redukcja zawiesiny o 60%. Również zredukuje się ilość tłuszczów o 80%. Nie zmniejszy się jednak stężenie chorobotwórczych drobnoustrojów.
osadnik

Autor: Atlantic Groupe,
Źródło: Atlantic Groupe,
Aby osadnik funkcjonował przez długi czas, w takiej sytuacji raz na rok lub raz na 2 lata należy usuwać z osadnika nagromadzony osad oraz wywieść go wozem asenizacyjnym. Należy mieć w pamięci, aby pozostawić trochę osadu na dnie pojemnika. Dzięki zostawionemu osadowi prędzej będzie uruchomiony proces fermentacji utworzonego na nowo osadu. Aby zintensyfikować proces fermentacji, można by zastosować tzw. bioaktywatory. Przez zastosowanie bioaktywatorów moglibyśmy także poprawić jakość oczyszczonych nieczystości. Wykorzystując je, w mniejszym stopniu będziemy odczuwać nieprzyjemne zapachy z osadnika. Również wolniej będzie narastać warstwa osadu na dnie osadnika, ponieważ jest on wtedy bardziej rozłożony. Osadnik powinien być wykonany z mocnego surowca, wytrzymałego na rdzę oraz substancje agresywne, które są zawarte w ściekach. Osadnik musi być także szczelny, żeby lokalne oczyszczalnie ścieków nie dostały się do gruntu.

Teraz najpopularniejsze są pojemniki z materiałów sztucznych lub żywic poliestrowych, jakie wzbogacone są szklanym włóknem. To lekkie pojemniki oraz bez trudu można je przewozić a także zainstalować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*