Jeżeli mamy choćby małą serwerownię w swej firmie, to niezbędna na jest w niej klimatyzacja

Komputery zwykle wytwarzają masę ciepło. Z tego powodu powinniśmy mieć klimatyzację w serwerowni, by ustrzec się sytuacji, kiedy temperatura tam wzrośnie do nawet 60 stopni.
Każda spółka, czy to mała, czy duża posiada wiele komputerów sterowanych przez grupę informatyków.

klimatyzacja serwerowni

Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Plac budowy

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com

Troszczą się oni o całą infrastrukturę informatyczną, a jej mózgiem jest serwerownia. Stojąca w niej szafa, w zależności od wymagań, zawiera od jednego do kilku switchy. Ich ilość zależy od wielkości firmy. Są to mocno energochłonne urządzenia wydzielające sporo ciepła, zatem klimatyzacja serwerowni jest niezbędna. Najpopularniejszy jest skuteczny klimatyzator zamontowany w suficie. Jeśli pomieszczenie serwerowe jest duże, to powinno ich tam być kilka. Niestety bywają takie sytuacje, gdy ktoś ma zamiar zaoszczędzić na klimatyzacji i w takich przypadkach temperatura w pokoju rośnie nawet do kilkudziesięciu stopni. Nie jest to sprytne, ponieważ wówczas całą serwerownię musimy zamknąć i czekać, aż temperatura się obniży. Komputery nie mogą pracować w tak saharyjskich temperaturach.

Kliknij raźno ten link – odnajdziesz w tamtym miejscu równie cenne wiadomości. To wiarygodny tekst (www.mechanika-service.com/), który także jest godny uwagi!

Takiego rodzaju przerwy w pracy mogą nas drożej kosztować aniżeli zamontowanie efektywnej klimatyzacji. Rzecz jasna zajmują się tym profesjonalne jednostki. Wiedzą one na podstawie doświadczenia, ile szaf znajduje się w pomieszczeniu oraz jak może przez nie podskoczyć temperatura.

Zaoferują oni zapewne najbardziej optymalne z możliwych rozwiązań. Będzie ono optymalne pod względem wydajności, ale również ceny. Zatem na pewno będziemy zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*