Zaawansowane technologicznie metody budowy domków

Pragniesz tanio i szybko postawić budynek? Rozważ nowoczesną technologię szalunków traconych ze styropianu. Przedstawiamy wady oraz zalety takiego podejścia.
Wykorzystując szalunek tracony ze styropianu zadania połączone z budową domku możesz poprowadzić siłami własnymi.

sprzęt - selfie

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
Domki pobudowane w taki sposób są nie jedynie tanie, ale również energooszczędne jak też – wbrew pozorom – solidne. System traconego szalunku polega na zastosowaniu styropianowych, lekkich prostokątnych bloczków o długości w przybliżeniu 1-2 m a wadze do dwóch kilogramów, jakie są wytwarzane z polistyrenu samogasnącego. Takie bloczki są puste w środku i spełniają funkcję szalunku dla wlewanego do środka betonu. Proces stawiania murów jest analogiczny do tego, który jest charakterystyczny dla stawiania domu z cegieł albo pustaków. W owym wypadku trzeba poukładać fragmenty warstwami, a później napełnić skonstruowany z nich szkielet odpowiednim zbrojeniem. W końcowym etapie pozostaje zatopić konstrukcję cementem.
klej

Źródło: pixabay.com
Kluczową zaletą systemu traconego szalunku jest fakt, iż pozwala on oszczędzić duże sumy – nie tylko na etapie budowy budynku, lecz też w czasie jego eksploatacji. Szalunek tracony odznacza się jednak kilkoma wadami, które należy wziąć pod uwagę. Minusy owe wypływają przede po największej części jungheinrich części zamienne z własności styropianu.

Półprodukt ten charakteryzuje się : niedużą paroprzepuszczalnością – skutkuje to słabą wentylacją domku jak też potrzebą jego częstego wietrzenia, niewielką cieplną bezwładnością – nagrzanie budynku zajmie troszkę więcej czasu oraz podatnością na uszkodzenia – mur można odkształcić nawet w czasie nieuważnego przemieszczania mebelków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*