Zasilanie awaryjne

Na własną elektrownię stać właściwie niewielu, lecz do pewnego stopnia mogą nam ją zastąpić względnie tanie, uniwersalnie osiągalne agregaty prądotwórcze, jakie zasilą przyrządy elektryczne w punktach, w jakich nie ma opcji podłączenia się do sieci elektroenergetycznej.

agregat mobilny

Autor: TECE
Agregat mobilny może okazać się pomocny każdemu – na biwaku, parceli rekreacyjnej ewentualnie w garażu, do którego nie przywiedziono prądu Chcesz więcej informacji o agregatach mobilnych?. Może też stanowić element instalacji awaryjnego zasilania mieszkania – na wypadek dłuższej pauzy w dostawie energii elektrycznej, jaka współcześnie bywa również równoznaczna z niedostatkiem ogrzewania i wody (warstwa odsączająca) w kranie.
tableau - dom

Autor: Björn S…
Źródło: http://www.flickr.com
łazienka

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com
Do zastosowań domowych właściwe będą urządzenia o małych gabarytach a także stosownie mniejszej mocy. W wypadku urządzeń generujących energię prądu przemiennego określa się tak zwaną moc pozorną, której jednostką będzie woltoamper. W umiarkowanej cenie (kilka tysięcy złotych) możemy kupić takie o mocy od 0,5 do kilku kVA. Przyrządy o mocy do 1,5 kVA są zazwyczaj przenośne (mogą mieć formę walizki). Te o większej mocy są już duże a także ciężkie, zatem należy je transportować na kołach – z tego względu należy traktować je właściwie jak urządzenia stacjonarne.
Najtańsze agregaty ruchome zasilają przyrządy do nich podłączone energią uzbieraną wcześniej w akumulatorach. Ewidentną wadą takiego podejścia jest przejściowe działanie – mogą zagwarantować moc kilkuset watów przez kilkanaście, w najlepszym razie kilkadziesiąt minut, po których wymagają parogodzinnego ładowania akumulatorów. Swobodne korzystanie z urządzeń elektrycznych gwarantuje generator prądu napędzany silnikiem spalinowym kruzer.pl/content/6-o-kruzer .

Całkowite zatankowanie ich zasobników paliwa starczy na parę godzin pracy, a siła zależy od wielkości zastosowanego silnika – może być dowolnie wielka, tyle że przekłada się to na cenę urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*