Własne „M” – jak je zdobyć

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia zaczyna odczuwać potrzebę, aby mieć własne mieszkanie. Zazwyczaj dzieje się to pomiędzy dwudziestym a trzydziestym rokiem życia, gdy kończymy swoją edukację, dorastamy, poznajemy drugą połówkę i coraz bardziej myślimy o założeniu rodziny. Niemniej w obecnych czasach zakupienie własnego mieszkania wcale nie jest takie łatwe. W końcu wiąże się to z ogromnymi wydatkami. Natomiast nasze zarobki nie są niestety zwykle na tym etapie życia zbyt wysokie. Gdybyśmy zatem chcieli odkładać fundusze na ten cel, zajęłoby nam to zapewne wiele lat. Wówczas własnego mieszkania dorobilibyśmy się może dopiero na emeryturze. Co zatem z tego, że obecnie mieszkania wrocław są naprawdę łatwo dostępne, a przy tym doskonale się prezentują i są nowoczesne, skoro wiele osób nie stać nawet na własną kawalerkę?

dobrze urządzone mieszkanie

Autor: Christian Jensen
Źródło: http://www.flickr.com
Co więc mamy do wyboru? Jedno z rozwiązań to dzielenie mieszkania z rodzicami.

Interesują Cię nowinki? Zatem bądź zorientowany (http://grupapartner.pl/)! Dlatego musisz przejrzeć nowy tekst na ten temat, aby dotrzeć do bardziej szczegółowych wiadomości.

Na pewno dzięki temu wychodzi tanio, a i rodzice cieszą się, że pociechy wciąż są obok, z drugiej natomiast nie ulega wątpliwości, że może to być mało komfortowe rozwiązanie. Rzecz jasna minusem jest jeśli o to chodzi brak prywatności – dodatkowe czytanie. W dodatku rodzice mogą wciąż mieć potrzebę, aby narzucać nam swoje poglądy i swój sposób bycia, wtrącać się do różnych spraw. A to w dalszej perspektywie może być oczywiście irytujące. Stąd też wielu ludzi decyduje się na kredyt lub na wynajem mieszkania. Z dwojga złego lepsza jest już ta pierwsza opcja. I w tym, i w tym wypadku czekają nas co miesiąc dość duże opłaty. Jednak w przypadku kredytu opłacane mieszkanie stanie się ostatecznie nasze, a jeśli chodzi o wynajem już nie. Z drugiej jednak strony mało kto lubi się zadłużać, a zwłaszcza na kilkadziesiąt lat. Ale co nam zostaje, jeśli nie mamy innej możliwości?

Kredyt hipoteczny

Autor: nickname
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy już zaciągniemy kredyt, zostanie nam jeszcze na głowie Zakupienie mieszkania. Będzie nam więc potrzebny na pewno wiarygodny deweloper. Jak takiego wyszukać? Możemy się kierować opiniami, które dostępne są w internecie. Możemy również podpytać znajomych, którzy kupno mieszkania mają już za sobą – ten deweloper jest wiarygodny. Pewnie doradzą nam coś sensownego. Zostaje najprzyjemniejsze, czyli wybór ulubionej dzielnicy i samego lokalu. Bierzmy pod uwagę jeśli o to chodzi w pierwszej kolejności własne upodobania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*