Podłoga drewniana – jaki typ desek wybrać?

Jaki typ desek wybrać na podłoże w mieszkaniu? Lepiej sprawdzą się lite czy warstwowe? Jeżeli chcesz mieć piękną podłogę z drewna, która będzie Ci służyć przez wiele lat, nie tracąc na estetyce i jakości, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.
Jeśli marzy Ci się luksusowa, ciepła i trwała podłoga z dębu powinieneś wiedzieć czym charakteryzują się poszczególne typy desek sprzedawanych przez producentów.

Deska podłogowa dębowa dostępna jest w wersji litej i trójwarstwowej. Deska lita jest w całości wykonana z jednego kawałka surowca. Deski lite po ułożeniu dają jednolitą powierzchnię. Tworzy się z nich parkiet, mozaikę, jak również klasyczną podłogę z desek. Deska lita (przeniesiony tutaj) może być wielokrotnie cyklinowana. Trzeba jednak pamiętać, że deski stworzone z jednolitego materiału są podatne na mikroklimat jaki panuje w pomieszczeniu, mogą się odkształcać i wysychać na całej swojej powierzchni. Natomiast deski warstwowe (zazwyczaj trójwarstwowe) są tworzone w taki sposób, że zewnętrzna warstwa z drewna ma grubość zaLEDwie kilku minimetrów. Wewnętrzne warstwy tworzone są z innego drewna lub ze sklejki. Deski warstwowe można wykorzystać na ogrzewanie podłogowe.
człowiek

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Należy również zwrócić uwagę, iż deska podłogowa dębowa (deska podłogowa dębowa) może być lakierowana, olejowana, farbowana, szczotkowana, itd. Różna może być też szerokość oraz grubość desek. Ponadto istnieją dwa sposoby układania desek podłogowych – na klej bądź pływająco. Wszystko to musimy uwzględnić przy kupnie desek, tak aby podłoga panele winylowe podłogowe była dopasowana do pomieszczenia, jak i oczekiwań użytkowników.

Wybierając podłogę z drewna możemy sobie pozwolić nawet na najdroższą podłogę z egzotycznych gatunków drewna, jednak największą popularnością cieszy się deska podłogowa dębową, która oferowana jest w przystępnej cenie, a jednocześnie charakteryzuje się dobrą wytrzymałością oraz wysokimi walorami estetycznymi. Bowiem dąb jest bardzo odpornym drewnem, ma piękne słoje oraz przyjemna barwę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*