Rola drewna w aranżacji strefy kominkowej

Projektując strefę kominkową nie możemy zapomnieć o przygotowaniu miejsca na drewno. Poznajmy aspekty praktyczne oraz estetyczne tyczące się przechowywania drewna w pomieszczeniu.

dachy

Autor: ROGALA
Źródło: ROGALA
salon

Autor: Black Red White SA.
Źródło: Black Red White SA.
Jeżeli chcemy mieć w domu tradycyjny kominek, powinniśmy liczyć się z koniecznością przechowywania w niedalekiej odległości od kominka zapasów drewna, które pozwolą przez długi czas cieszyć się ogniem i przyjemnym ciepłem, bez potrzeby częstego opuszczania lokalu celem uzupełnienia opału. Surowiec taki jak drewno ma niezwykłe walory dekoracyjne, nadające pomieszczeniu domowe ciepło – zabudowa kominka. Jak połączyć funkcjonalność oraz walory zdobnicze bierwion przy aranżu przestrzeni wokół kominka?

Na pewno warto trzymać drewno w ozdobnym koszu. Najczęściej tego typu pojemniki wykonane są z ozdobnego metalu, z giętymi motywami bądź stalowymi elementami, które stanowią estetyczny pomysł na magazynowanie drewna.

Mamy misję, by wyeliminować wszelkie Twoje wahania oraz dostarczyć Ci następne i ciekawe wpisy. Zatem interesująca treść (https://www.koma.pl/uslugi/wynajem-toalet-przenosnych/) oczekuje na Ciebie w tym linku.

Producenci oferują mnóstwo modeli koszyków na drewno kominkowe – różnią się one od siebie kształtem, gabarytami, kolorami, orientacją (pionową lub poziomą). Niektóre z nich mają dodatkowo uchwyty, na których można zawiesić akcesoria kominkowe, takie jak miotełka czy szufelka do żaru. Ważne, aby sposób przechowywania drewna dobrać do tego jak wygląda zabudowa kominek jaką posiada. – wkłady kominkowe. Nie każde wykończenie kosza będzie bowiem pasować do stylistyki nowoczesnego wkładu kominkowego. Na pewno trzeba dopasować do siebie te elementy, aby osiągnąć spójne wnętrze. Duże kosze mogą stanowić znaczącą ozdobę przestrzeni kominkowej – spora ilość drewna to gwarancja opalania przez wiele dni, bez konieczności często uzupełniania zapasów paliwa, a widoczne drewno jednoznacznie kojarzy się z ciepłem, bezpieczeństwem i wypoczynkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*