W Polsce mamy raczej długi sezon zimowy, gdy jesteśmy zmuszeni odśnieżać posesje

Wszyscy posiadacze domów wolnostojących zdają sobie sprawę, czym jest odśnieżanie posesji oraz chodnika po opadach śniegu. Czasami to zadanie, które zdaje się nie mieć końca.

Podłoże z żeliwa

Autor: János Balázs
Źródło: http://www.flickr.com
Ci rodacy, którzy mieszkają w blokach, nie muszą odśnieżać chodników. Robi to za nich osoba, która została wynajęta przez administracje. Jeżeli posiadamy domek wolnostojący, to sytuacja wygląda już całkowicie inaczej. Jesteśmy zmuszeni nie tylko odśnieżać własną posesję, czyli ścieżkę do furtki lub garażu, ale też chodnik przed działką. Polskie prawodawstwo w tej sprawie jest śmieszne, ponieważ chodnik nie jest naszą własnością, ale musimy go odśnieżać. Do odśnieżania niezbędna będzie nam oczywiście szufla. Dawniej były one dosyć proste — duża łopata z kijem. Dzisiaj szufle bywają coraz bardziej zaawansowane. Projektowane bywają tak, aby nie trzeba było w odśnieżanie wkładać tyle siły.

Zaciekawił Cię ten dobry wpis? Masz ochotę poznać jego merytoryczne źródło (https://www.centrumhigieny.pl/)? Zatem chcemy zaproponować Ci przejrzenie następnej strony.

Dzięki temu nie będą bolały nas ramiona i kręgosłup. Ergonomiczna szufla posiada specjalnie wyprofilowane łopaty oraz kije. Można w zestawie posiadać dla przykładu dwie różne końcówki — jedna z plastiku, a druga z metalu. Praca będzie wtedy szybsza oraz wydajniejsza. Jeżeli nie chcemy raczej angażować zbytnio pracy mięśni barków w odśnieżanie, to możemy zamówić szuflę z dołączonymi z tyłu kółkami. Jest to wtedy taki mini pług.

Można na tego rodzaju szufli pracować nawet we dwie osoby, gdyż jest ona stosunkowo szeroka.
Kupując szuflę do odśnieżania, w ogóle nie trzeba brać starych modeli. Postawmy na coś nowego, co odciąży nasze plecy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*