O czym trzeba pamiętać przeprowadzając zabieg ozonowania?

Zabieg ozonowania musi zostać przeprowadzony z zachowaniem właściwych procedur.
Ozonowanie składa się z 4 podstawowych etapów. Pierwszy z etapów to przygotowanie pomieszczenia. Należy wynieść z niego wszelkie rośliny i zwierzęta.

tableau - budowa

Autor: Grzegorz Latkowski
Źródło: http://www.flickr.com
W pomieszczeniu należy uszczelnić wszystkie kratki wentylacyjne albo szczeliny w drzwiach. Wynieść trzeba wartościowe przedmioty takie jak obrazy albo odmienne dzieła sztuki. Cenny elektroniczny sprzęt należy owinąć w folię. Zabieg ozonowania prowadzi się w maskach, a czasami w służących specjalnie takiemu celowi namiotach. Ozonowanie jako takie ma zbawienny wpływ na ludzi, ale sam związek wdychany być nie może. Ozon to utleniacz, który posiada wpływ na starzenie się przedmiotów w tym domowych sprzętów. Jednak dobrze zabezpieczone nie ulegają negatywnemu wpływowi ozonu, ponieważ stężenie tego gazu nie jest aż tak wysokie. Należy mieć w pamięci, że ozon nie funkcjonuje powierzchniowo. Więc jeżeli wybieramy ozonowanie jako sposób na walkę z grzybem na ścianach, to ozon nie zlikwiduje tego grzyba. W takiej sytuacji należy starannie nasączyć oraz umyć ściany grzybobójczym środkiem, dopiero potem przeprowadzić ozonowanie, aby zniszczyć zarodniki oraz zapach pleśni.
rzut - oferta

Autor: Antonio Rubio
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym etapem jest poprawne rozmieszczenie oraz uruchomienie agregatów ozonu. Jest to czynność dość szybka oraz zajmuje dosłownie chwilkę. Ważne jest, żeby generator nie stał na posadzce, tylko na podwyższeniu. Do takiego celu możemy użyć stołu bądź krzesła.

Publikowany wpis, to nieprawdopodobnie interesujący materiał? Jeżeli także tak uważasz, to zobacz na inny wątek, a oryginalna witryna (https://odlew.com.pl/materialy-na-formy/pasty/pasty-do-laminowania) sprawdzi się tu ogromnie.

Zabieg ozonowania zajmuje przeważnie od 1,5 do 12 godzin. W przypadku mieszkań jest to przeważnie 1,5 h, choć może potrwać dłużej. Na podstawie rozmiaru pomieszczenia oraz skali prac, o tym, ile będzie trwał zabieg zdecyduje osoba, która wykonuje ozonowanie. Bardzo ważne jest, aby nikt w pomieszczeniu nie przebywał. Należy także na bieżąco sprawdzać poziom ozonu w powietrzu.

Od tego będzie zależała długość wietrzenia po przeprowadzeniu zabiegu. Samo wietrzenie nie powinno być rozpoczęte przed upłynięciem 30 minut, żeby wyprodukowany ozon w pełni był użyty do odkażenia pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*