Gzymsy kojarzą się nam często z budynkami z XIX wieku — a tu okazje się, że wracają teraz do łask

Piękne gzymsy potrafiły być ozdobą niejednego apartamentu w starej kamienicy. Obecnie też decyduje się na nie coraz większa liczba osób.
Słyszy się, że moda wraca.

firbau

Źródło: http://firbau.pl/

sztukateria
To prawda. Jeśli popatrzeć by na historię gzymsów, to powrót jest spektakularny i to po bardzo długiej przerwie. Dawniej sztukateria była umieszczana niemal w każdej kamienicy.

W przypadku, gdy chcesz zbadać rozpatrywaną sprawę też od innej strony, sprawdź więcej w tym tekście (http://kesbet.pl/produkty/slupki-parkingowe-betonowe/), gdyż on także ją rozważa.

W obecnych czasach w szczególności upodobali ją sobie artyści, którzy stawiają na niestandardowe wystroje wnętrz. Jeśli więc chcemy zdziwić gości, to możemy wykończyć pokoje pięknymi gzymsami. Teraz mogą być one wyprodukowane z żywicy. Są wówczas lekkie i dość tanie. Pełnią także nowoczesne funkcje. Mogą na przykład maskować karnisz, do którego później będą przyczepione firanki na kółkach. Mogą również stanowić alternatywę dla podwieszanego sufitu. Wówczas ekipa remontowa zamontuje w nim lampki. Zapewni to ekstra oświetlenie, które będzie fantastycznie prezentowało się dla przykładu w salonie. Lampki oraz kable będą schowane pod gzymsem. Są przeróżne typy sztukaterii. Można wybrać dla przykładu wokółokienną i wokółdrzwiową. Przy czym można je zamontować w środku, jak i na zewnątrz domu. Musimy tylko mieć na uwadze to, że takie, które mają być wystawione na działanie skrajnych czynników atmosferycznych, powinny być w tym celu wyprodukowane.

Oprócz tego jest jeszcze sztukateria naścienna i sufitowe.
Jeżeli zdecydujemy się na wykończenie domu w starodawnym stylu, to gzymsy będą wyglądały perfekcyjnie — zwłaszcza w salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*