Myślisz nad schodami do domu? Zapoznaj się z rodzajami drewna, które można użyć do ich budowy

Większość domów zaopatrzonych jest w schody, które pozwalają wejść na pierwsze piętro albo wyżej. Można użyć płytek lub wykładziny, ale szczególnie popularne są schody z drewna, dekoracyjne oraz wytrzymałe, które będą służyć przez kolejne lata. Jeśli i ty masz w planie schody drewniane, kluczową kwestią jest dobór drewna, z jakiego będą zrobione.

Najdroższym, a jednocześnie wyjątkowo ekskluzywnym rozwiązaniem, są schody dębowe.

Najładniej prezentują się w jasnych wnętrzach, ponieważ dębowe słoje mają ciemny, brunatny kolor, jaki wraz z upływającym czasem jeszcze bardziej ciemnieje. Dąb jest łatwy w obróbce, dlatego umożliwia stworzenie także tych fantazyjnych elementów. Należy jednak pamiętać o zabiegach konserwacyjnych, a w zwłaszcza o olejowaniu, by olej mógł wejść w strukturę drewna oraz umocnić je na długi czas.

perfekcyjnie wykonane schody jesionowe

Autor: www.zlem.pl
Źródło: www.zlem.pl

Jeśli|będziesz tego przestrzegać, nie rozczarujesz się na wytrzymałości dębowych schodów. W przypadku mniejszej zasobności portfela lepiej jest zdecydować się na schody jesionowe (). Jesion jest dużo jaśniejszy, więc można zastosować go we wszystkim wnętrzach, nie bojąc się, że będzie smutnym dodatkiem do wystroju domu. Zupełnie na odwrót – ociepli pomieszczenie, a dodatkowo jest niezrównanie dekoracyjny, gdyż nie odznacza go regularność koloru. Charakteryzowane drewno jest twarde, lecz nie sprawia żadnych trudności w obróbce.

Schody naturalnie należy poddawać zabiegom konserwującym, a najlepiej w tym przypadku sprawdza się lakierowanie.

Bez tego schody drewniane mogą być wystawione na wilgoć, która będzie zagrażać ich wytrzymałości. Warto jest też mieć na względzie schody dębowe, jakich cena kształtuje się na niskim poziomie.

Kliknij śmiało ten link – znajdziesz w tamtym miejscu tak samo zajmujące treści. To wiarygodny tekst (https://pojemniki-metalowe.com/stojak/), który też jest warty zainteresowania!

Ich mniejsza cena wiąże się z koniecznością starannej oraz systematycznej impregnacji, ponieważ poza brakiem odporności na wilgoć mogą poza tym ulegać pękaniu albo ścierać się. Czym charakteryzuje się buk? Jest ładnym drewnem, pasującym w pierwszym rzędzie do nowoczesnych wnętrz. Nie widać na nim słoi, ale niezwykle przyjemnie wygląda rozświetlając pomieszczenie swoim jasnym kolorem.

Jeżeli wobec tego myślisz nad wyborem tworzywa, którego użyjesz do pokrycia swoich schodów, zdecyduj się na drewno. To mocny oraz solidny materiał, jaki właściwie zabezpieczony umożliwi ci cieszyć się atrakcyjnymi schodami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*