Jakie są plusy i minusy mieszkania w bloku oraz domu jednorodzinnego? Jak podejść do tego tematu gdy zastanawiamy się nad zakupieniem swojego lokum?

Sporo osób czy to będących przed decyzją kupna swojego lokum, czy to chcących zamienić je na inne, zastanawia się nad tym, czy będzie dla nich lepsze mieszkanie w bloku czy może dom jednorodzinny. Należy sprawdzić jakie są plusy i minusy każdego typu lokum i przede wszystkim podejść do tek kwestii indywidualnie. Każdy z nas posiada inne potrzeby oraz inne możliwości finansowe, z tego względu przemyślmy dobrze tą decyzję.

mieszkania

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy chodzi o możliwość kupna nowego mieszkania w blokach, to wiadomo, iż większe miejscowości mają tutaj więcej możliwości. Gdy chodzi o projektowanie budynków wielorodzinnych Warszawa jak i wiele innych dużych miast przoduje w ilości ofert. Dlatego czasami może wyjść na to, że jak chcemy kupić mieszkanie w bloku z rynku pierwotnego, to prościej i szybciej będzie nam wybudować dom.

Ta ważna strona (https://www.domanski.com.pl/oferta/) jest przyszykowana dla sympatyków opisywanej problematyki. Jeśli wliczasz się do nich, to kliknij na taki odnośnik!

Należy jednak wiedzieć, iż mieszkanie w bloku to mniejsza ilość problemów. Nie trzeba martwić się o naprawy związane z budynkiem, ponieważ większość wydatków bierze się z funduszu remontowego. Ogrzewanie mamy z reguły wliczone w czynsz. Nie trzeba martwić się o odśnieżanie czy też porządek wokół bloku. Na pewno też w bloku ilość powierzchni do posprzątania we własnym mieszkaniu jest mniejsza niż kiedy chodzi o dom wolnostojący. Z pewnością jest to lepsza opcja dla osób pragnących wygody oraz takich, jakie chcą mieć dużo spokoju. Oprócz tego gdy ktoś sporo pracuje i niewiele siedzi w domu, to takie mieszkanie mu w zupełności wystarczy – duart.

dom jednorodzinny

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com
Sporym plusem, jaki najczęściej przemawia do wyobraźni wielu osób jest na pewno spora przestrzeń życiowa. Nie dosyć, iż sam metraż domu jest większy najczęściej od tego w blokach, to jeszcze jest do dyspozycji prywatne podwórko. Jak ktoś uwielbia przebywać sporo na dworze oraz uwielbia prace w ogrodzie, to taki dom będzie dla niego doskonałym miejscem. W domu jednorodzinnym mamy większą ilość wolności. Możemy sobie pozwolić na więcej jak chodzi dajmy na to o hałasy aniżeli w mieszkaniu w bloku z sąsiadami dookoła. Wygodniej też jest mieć zwierzaka w domu, gdyż może taki pies lub kot swobodnie biegać po posesji nie wadząc nikomu. Dla osób mających swój samochód plusem jest na pewno możliwość chowania auta do garażu. Jak widzimy różnica w standardzie jak też w ilości obowiązków biorących z mieszkania w domu jednorodzinnym jest spora. Wszystko jest zależne od tego co jest dla nas istotne, jak również od tego jaki tryb życia mamy. Każdy bowiem może mieć innego typu potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*