Krótki opis kilku metod i sposobów na realizację ogrodowych murków.

W ogrodach jednym z ważniejszych elementów są najróżniejsze murki. Stawia się je w różnych miejscach, przykładowo do odgrodzenia czy podzielenia jakiegoś fragmentu działki lub dla ochrony przed zsuwaniem się gruntu.

Można jednak przy okazji wykonać z nich niezwykle ciekawy element zdobniczy, ładnie komponujący się z resztą wyposażenia, trzeba tylko umiejętnie je wykonać. Murki budować można z paru różnych materiałów, z jakich każdy będzie miał trochę inne właściwości, a przede wszystkim wygląd. Dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi murki wykonane z cegły. Są one stosunkowo łatwe w budowie, bardzo ładnie wyglądają, a dodatkowo cechują się dużą wytrzymałością na czynniki atmosferyczne. Jeżeli zastosuje się do budowy cegły, Budoskop to można mieć pewność, że tego typu murek bez żadnych problemów wytrzyma wiele lat użytkowania. W związku z tym że cegły jako naturalny materiał mogą pod wpływem czasu zmieniać swoją barwę, to w czasie projektowania murku do swojego ogrodu warto to mieć na uwadze.
palisada betonowa

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu ludzi zamiast cegieł wybiera kamienie. Układa się je podobnie jak cegły, czyli jeden na drugim i łączy cementową albo wapienną zaprawą. Przy tego typu murkach istotny jest wytrzymały i mocny fundament, który przez wiele lat będzie musiał utrzymać ciężar całej konstrukcji. Trochę odmienna metoda stawiania jest w przypadku palisad, które także zyskują rosnącą popularność w ogrodach. Najczęściej spotykana palisada betonowa tutaj ma postać okrągłych słupków mających odpowiednią długość, jakie są wkopywane w ziemię. Słupki takie wytwarzane są z mocnego betonu, a ich bardzo dużą zaletą jest możliwość barwienia na ciekawe kolory. Dzięki temu można budować palisady w ciekawych zestawienia kolorystycznych, doskonale komponujących się z pozostałym wyposażeniem.

Słupki są sprzedawane w różnych długościach, dzięki czemu możliwości ich zastosowania są dość szerokie.

Nie czekaj! Jeżeli zainteresował Cię ten watek, to przejdź w kolejną stroną. Tam czeka na Ciebie ciekawa informacja. Myślimy, że w ten sposób będziemy mogli odpowiedzieć na wszystkie Twoje zagwozdki.

Przy ich wybieraniu trzeba pamiętać o tym, że spora ich część musi być zakopana w ziemię, ponieważ tylko wtedy całość konstrukcji będzie odpowiednio wytrzymała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*