Jakie czynności musisz wykonać, kiedy nowo pobudowany dom chciałbyś podłączyć do energii elektrycznej?

Jeśli chcesz wybudować swój dom, musisz podłączyć go do elektrycznej sieci.
Najpierw musisz zdecydować z jakiej firmy chciałbyś mieć dostarczany prąd. Jeżeli decyzja już jest podjęta, musisz wypełnić druk o przyłączenie.

czujniki

Źródło: http://www.psgdeweloper.pl/wizualizacje
Druk dostępny jest na witrynie online dostawcy prądu. Jeżeli wolisz typowe metody, to mógłbyś wniosek wydrukować i przesłać pocztą albo złożyć osobiście w Punkcie Obsługi klienta. Umowa o podłączeniu prądu określa czas podłączenia i jego koszt.

Nie ma co czekać, takie rzadkie okazje należy koniecznie wykorzystywać, zatem nie czekaj i szybko sprawdź kompletną ofertę (http://klimanet.pl/).

Jeśli warunki oferowane przez spółkę zostały przez Ciebie zaaprobowane, w trakcie trzydziestu dni od daty jej otrzymania musisz podpisać umowę. Potem musisz przeprowadzić roboty, jakie były określone w przyłączeniowej umowie. Po wykonaniu wewnętrznej instalacji, musisz zgłosić jej gotowość do podłączenia. Trzeba złożyć druk ZI zatem Zgłoszenie gotowości instalacji do przyłączenia. Możesz to zrobić przez internet poprzez witrynę przyłączenia albo można by też pobrać druk oraz złożyć go w Punkcie Obsługi Klienta.

prąd

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Następnie musisz opłacić fakturę za przyłączenie do sieci. Wielkość faktury uzależniona jest od wysokości przyłączeniowej mocy, jaka określona została w umowie przyłączeniowej, a także od rodzaju przyłącza, które określone jest w warunkach podłączenia do sieci. W tytule przelewu należy podać numer umowy o podłączeniu. Po wykonaniu podłączenia, firma wyśle Ci Kartę Danych Technicznych. Są tam informacje, jakie będą potrzebne Ci przy umowie na korzystanie z sieci. Dokument będzie wysłany do Ciebie pocztą albo odbierzesz go w Punkcie Obsługi Klienta, do którego masz najbliżej.

Po podpisaniu umowy, będzie uzgodniony termin montażu licznika energii elektrycznej. Od tego momentu będziesz mógł z niego korzystać. Za zainstalowanie licznika nie płacisz, ponieważ jest własnością spółki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*