Co jest najważniejszym składnikiem każdego odświeżacza powietrza?

Każdy wie, że do życia konieczne jest zdrowe powietrze. Okazuje się, że można by zatroszczyć się o jego jakość także w swoim domu i w swym otoczeniu.
W sklepach moglibyśmy kupić takie urządzenie jak oczyszczacz powietrza.

oczyszczacz

Autor: MARMORIN
Źródło: MARMORIN
Takie narzędzie zostało wynalezione szczególnie z myślą o alergikach, dzieciakach, czy osobach, które posiadają astmę. Tego typu oczyszczacze tworzą obieg powietrza, zasysają je oraz filtrują. Dopiero po ukończeniu takiej czynności, wypuszczają oczyszczone już powietrze, gdyż nie posiada ono już żadnych drobnoustrojów. Taki oczyszczacz mógłby posiadać jeden albo parę wariantów filtrów. Tego typu filtr jest naturalnie najistotniejszym elementem, gdyż to akurat on jest odpowiedzialny za wydawane, czyli oczyszczone powietrze.

Jeżeli masz ochotę przeczytać więcej wiadomości na ten temat, wejdź tu, to rzeczywiście świetne opracowanie tego zagadnienia.

Są więc filtry węglowe, jakie są najlepsze w walce z nieładnym zapachem w postaci chociażby dymu papierosowego. Istnieją również filtry HEPA, które są już w większym stopniu zaawansowane, ponieważ oczyszczają powietrze także z najmniejszych drobin.

Są zatem polecane dla astmatyków i alergików. Filtry elektrostatyczne natomiast posiadają specjalne komory albo pojemniki, w jakich gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia po to, aby następnie ulegać jonizacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu osadzają się one w komorze. Są również filtry termodynamiczne, jakie spalają zanieczyszczenia oraz dodatkowo mogą zmniejszyć ilość ozonu w okalającym narzędzie powietrzu. Filtry fotokatalityczne natomiast wydzielą fale, które mogą zabijać wirusy, toksyny, bakterie a nawet zarodniki pleśni. Trzeba pamiętać o tym, że oczyszczacze to nie jedynie filtry, gdyż mogłyby to być narzędzia wielofunkcyjne.

Mogą wydzielać olejki eteryczne, mieć jonizator lub nawilżać powietrze. Poza tym co poniektóre oczyszczacze mogłyby wysyłać czynniki, które będą aktywnie neutralizować zanieczyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*