W XXI wieku otacza nas wiele wynalazków, których nawet nie umiemy nazwać, a które znacznie uproszczają nam życie

Jeśli ktoś nie jest ściśle związany przykładowo z sektorem budowlanym, to może nie wiedzieć, jak bardzo zmienia się on razem z nowymi wynalazkami technologii.
Dawniej budowano wyłącznie przy stosowaniu naturalnych surowców.

Taśmy maskujące tesa®

Autor: Tesa
Źródło: Tesa
Dzisiaj nowa technologia pozwala na to, żeby robić rzeczy prawdziwie niesamowite dzięki przeróżnym przedmiotom, które znają zwykle wyłącznie specjaliści.

Zaglądnij na witrynę twórcy. Zachęcamy Cię usilnie! A to dlatego, że oczekuje tam na Ciebie mnóstwo szczegółowych i interesujących szczegółów.

Do nich zapewne należą elastomery, które mają niezwykłą cechę. Mogą zmieniać kształt pod oddziaływaniem ciepła lub ciśnienia, a później bez najmniejszych trudności powracają do swoich pierwotnych kształtów. Mają zatem identyczne właściwości jak guma albo kauczuk. Dlatego z reguły używa się ich przy budowie (domów, mostów itp.), ale również w przemyśle farmaceutycznym oraz w transporcie. Rozległe zastosowanie ma również przy instalacjach wodnych. Jest bardzo dobrym łącznikiem pomiędzy rurami i innymi częściami projektowanej instalacji. Jeśli ciekawią nas elastomery zastosowanie ich wydaje się być tak szerokie, że pewnie będziemy zszokowani. Zapewne samo słowo elastomery nic nam nie powie. Jednak na pewno słyszeliśmy o sylikonach. Jest to jedna z grup elastomerów.

Oprócz zdolności do zmiany kształtu i powracania do pierwotnych wymiarów, ma jeszcze jedną niebywale dobrą cechę – jest niepalny. Dlatego tak często używany jest jako wypełniacz wielu nierówności lub uszczelniacz, na przykład okien. Pamiętajmy, by stosować elastomery najlepszej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*