Codzienne wybory są jak sprawdziany dla każdego z nas. Jak zrobimy, jakiego dokonamy wyboru? Te zagadnienia przewijają się nawet w zwykłych życiowych sytuacjach

Kogo wybierzesz, kiedy zajdzie taka potrzeba? Człowieka, który zna się perfekcyjnie na swoim fachu czy tak zwaną „złotą rączkę”? Pytanie być może wydawać się podchwytliwe, ponieważ jeden, jak i drugi człowiek jest dobry w tym, czym się zajmuje. Jednocześnie trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy wolimy człowieka, który ma specjalizację czy takiego, który jej nie posiada, ale twierdzi, iż zapewne sobie ze wszystkim poradzi. Komu w takiej sytuacji wierzyć?

Jeśli wybierzemy pierwszego fachowca może być przekonani, iż zna się on na swojej dziedzinie, bez problemu rzuca terminami, potrafi na przykład wyjaśnić czym są kompresory powietrza pneuma, instalacja pneumatyczna, umie wytłumaczyć czym się różni rura aluminiowa od rury normalnej, potrafi wskazać najlepsze produkty, które nie raz już się sprawdziły. Tego typu człowiek ma sporo realizacji, a czuję się w swoim fachu jak ryba w wodzie, gdyż robi to od zawsze. Dodatkowo, jego dziadek i ojciec także to robili, więc fachu uczył się od małego. Można tak polubić tego specjalistę, iż pomyślimy: „a pokaże mi jeszcze jedną rzecz, może też naprawi?”, lecz on na taką sugestię odpowiada zdecydowane: „nie!”.

urządzenia chłodnicze

Autor: Emilian Robert Vicol
Źródło: http://www.flickr.com

Drugi z naszych specjalistów, pan „złota rączka” rzeczywiście ma bogatą przeszłość. Był w wielu krajach, pracował w wielu miejscach, a co najistotniejsze jest samoukiem. Fachu uczył się od różnych ludzi, a jego ojciec również preferował różne zajęcia. (Sprawdź instalacje pneumatyczne). Sam naprawiał każdą rzecz w domu, nigdy nie potrzebował fachowców. Taki człowiek może naprawić naprawdę dużo – od hydraulika w łazience po gładź w pokoju.

Skoro spojrzałeś na zamieszczone w tym serwisie artykuły, to ponadto zerknij na opracowanie, które również najprawdopodobniej przypadnie Ci do gustu.

tego typu fachowiec czasami także jest tańszy niż ten, co specjalizuje się w jednej dziedzinie. Mówi, że wykona to i to, nie ma kłopotu.

Po tego typu informacjach przychodzi czas na podjęcie decyzji. Wiadomo, że wielu z nas będzie wybierało pod kątem wcześniejszych doświadczeń. Skoro „złota rączka” nie dała rady z jakimś zadaniem wybierzemy fachowca-specjalistę, jednak, gdy taki fachowiec był dość drogi, a do tego niezbyt kulturalny, to zastanowimy się nad tym, czy nie wziąć „człowieka od wszystkiego”. (Nowość kompresory śrubowe). Jakbyś postąpił, co jest dla Ciebie w tej kwestii najbardziej istotne? Czy człowiek, który zna się na konkretnym fachu czy „magik”, który zapewni, że zrobi wszystko? Kwestia w rzeczywistości pozostaje nierozstrzygnięta, a wybór zapewne rozłoży się pół na pół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*