Garaż – który rodzaj wybrać jak też jak go uplanować? Informator

Właściwe dopasowanie garażu do indywidualnych potrzeb inwestora jest to dosyć ciężkie zadanie. O tym, jak to uczynić, przeczytasz poniżej.
Zanim przystąpimy do projektowania oraz konstrukcji budynku jak też garażu, musimy sobie odpowiedzieć na parę kluczowych kwestii.

Przede wszystkim czy ma to być garaż tak zwany wolnostojący, wbudowany w bryłę domku, czy może dostawiony do domku? Na jeden czy też więcej wozów? Z jedną czy może dwiema bramami wjazdowymi? Z przestrzenią na ponadprogramowe pomieszczenia funkcjonalne czy zaplanowany jedynie na parkowanie?
kleje

Autor: BB Magnolia Apartments
Źródło: BB Magnolia Apartments

Gdy wybieramy garaże, przesądzającą rolę odgrywają wymiary naszej parceli, jej orientacja względem stron świata, a również sposób zagospodarowania posiadłości. To one definiują, czy można pobudować garaż w bryle domku, nieopodal niego, w piwnicy czy też zdecydować się na garaż wolnostojący. Trzeba również zwracać baczność na sąsiedztwo naszej parceli, a wyjątkowo na charakter ulicy. O ile jest ona dosyć ruchliwa, musimy zadbać o dłuższy podjazd, który zapewni swobodne manewrowanie w obszarze naszej posiadłości, w taki sposób aby nie potrzeba było wjeżdżać na ulicę tyłem. Obowiązujące regulacje nie ograniczają nawierzchni zabudowy garażu, definiują wyłącznie jego minimalną wysokość jak też rozmiar wjazdowej bramy.

Kliknij tu i zdobądź wiarygodne info na prezentowany tu temat. Te wiadomości również wpadną Ci w oko, zatem nie zastanawiaj się długo, tylko przeanalizuj to zagadnienie.

W czasie planowaniu naszego garażu warto również brać pod uwagę zdolność kierowania czterokołowcem przez innych mieszkańców i ich postawę.

Gdy w budynku będzie przebywać osoba poruszająca się na inwalidzkim wózku, trzeba w takim przypadku dostosować powierzchnię do wymogów osób nie w pełni sprawnych. Ponadto, każdy garaż musi być wyekwipowany w elektryczną instalację oświetleniową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*