Czym się kierować wybierając mieszkanie?

Przy wyborze mieszkanka bez wątpienia najważniejszymi wyznacznikami będą umiejscowienie oraz koszt, a także szeroko pojęty wygląd danej inwestycji i jej funkcjonalność (odległość środków transportu, bezproblemowy dojazd do miejsca pracy, połączenie z centrum miasta i drogami wylotowymi, infrastruktura usługowo-handlowa w sąsiedztwie). Bardzo istotne jest jednak, ażeby w tej pełni szczęścia spowodowanej znalezieniem punktu doskonałego, zachować troszeczkę rozsądku i przygotować się do najważniejszej części, zatem umowy deweloperskiej.

mieszkanie

Autor: Wawel Service
Źródło: Wawel Service
Pierwszym działaniem musi być dokładne sprawdzenie rzetelności dewelopera. Jeśli chcemy zakupić mieszkania Praga Północ, przed sygnowaniem jakichkolwiek dokumentów najlepiej skontrolować następujące dokumenty: zupełny odpis z KRS czy wypis z rejestrów działalności gospodarczej, zaświadczenia z ZUS-u o nie zaleganiu ze świadczeniami, akt notarialny nieruchomości stwierdza, czy deweloper jest jedynym właścicielem gruntu, na którym ma stanąć inwestycja, prawomocne pozwolenie na inwestycję, mapka zagospodarowania przestrzennego przedstawi nam przyszłość terenu dookoła naszego domku. Dobrze jest także obejrzeć inne, już istniejące inwestycje zrealizowane przez tego dewelopera, pomówić z mieszkańcami o tym, jak naprawdę mieszka się w tych miejscach, współpracuje z inwestorem. Świetnym źródłem informacji są również internetowe fora.Pamiętajmy o tym, iż lokujemy nasze pieniądze, często kwoty niemal astronomiczne. Dlatego warto domagać się od dewelopera, jakiemu chcemy je dać,

mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

wszystkich dokumentów oraz pozwoleń, by zdobyć absolutną pewność naszej decyzji. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, gubimy się w fachowym języku niektórych zaświadczeń, musimy skorzystać ze wsparcia obeznanego notariusza specjalizującego się w nieruchomościach. Dobrze jest też skonsultować projekt umowy. Koszta porady prawnej w tym zakresie są śladowe w stosunku do kosztów mieszkanka, a zagwarantuje nam to bezpieczeństwo.

Najważniejsze punkty, które bezwzględnie muszą znaleźć się w umowie deweloperskiej : szczegółowo opisane strony umowy, dane nabywcy oraz dewelopera. Dokładnie sprecyzowany przedmiot umowy, określona cena mieszkania razem z gruntem, metody płatności, ustęp o etapach oraz terminach robót budowlanych.

Poszukujesz użytecznych informacji? To dobrze, ta strona internetowa (https://plandeko.pl/plandeki-reklamowe/) na pewno Cię zainteresuje, ponieważ znajdziesz na niej wiele niezwykle interesujących informacji.

Jeżeli deweloper korzysta z kredytu finansującego inwestycję, w umowie musi znaleźć się zapis o tym, iż hipoteka zostanie przez niego spłacona przed oddaniem mieszkania – nie nabywaj mieszkania bez podobnego zapisu w umowie.

Teraz możesz siąść przed laptopem i wbić w wyszukiwarkę zwrot: mieszkania Warszawa Praga Północ lub lokale usługowe Warszawa (więcej szczegółów).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*