W jaki sposób ciekawie można udekorować okna w salonie?

Ponieważ salon jest reprezentacyjnym miejscem każdego domu, to właściwe ozdobienie okien może być kluczowe dla aranżacji całego mieszkania. W każdym przypadku chcielibyśmy, aby w salonie było przytulnie i wygodnie.

dekoracja

Źródło: Galeriaoswietlenia.pl
Wygodę może zapewnić duża ilość różnorodnych tekstyliów.
Knauf

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
klimatyzator

Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej popularna dekoracja salonu to firany i zasłony. Także znacznym zainteresowaniem cieszą się przeróżne rolety w szczególności rolety rzymskie. Niektóre aranżacje wnętrz preferują puste okna z niezwykle małymi ozdobami lub zupełnie pozbawione takich ozdób. Jednak na taką opcję możemy sobie pozwolić wyłącznie w takiej sytuacji, kiedy naprzeciw naszego budynku nie ma innego mieszkalnego budynku. Inaczej sąsiedzi będą zaglądali nam do mieszkania. Firany oraz zasłony w salonie są niezwykle potrzebne do zapewnienia prywatności domownikom jedynie przy założeniu, że będziemy stosować zarówno firany jak i zasłony, ponieważ tylko firany nie będą wystarczały zwłaszcza wieczorami, kiedy światło jest zapalone. Zastosowanie firan i zasłon w salonie podniesie również estetykę aranżacji. Firany i zasłony w salonie pozwalają zakryć brzydkie kaloryfery i rury, które są na wierzchu.
Dobór firan i zasłon do salonu jest zależne od stylu w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Firany wykończone wzorem koronkowym niektórym mogłyby wydawać się niemodne, ale do pomieszczeń w typowym czy rustykalnym stylu doskonale będą się nadawać. Styl minimalistyczny zwykle preferuje puste okna, ale pozwala także na zasłony i firany jednokolorowe, które nie posiadają wzorów. W stylu minimalistycznym nie można by pozwolić sobie na ozdobne podwieszenia, tylko tkaniny powinny spływać luźno na podłogę. Dla urozmaicenia można by zastosować firany każdą w odmiennym odcieniu i powiesić te firany na karniszu w odpowiedni sposób je stopniując od najciemniejszego do najjaśniejszego.

pomysłem są również firany z dekoracją ombre. Ta dekoracja oznacza cieniowanie w obrębie jednego tylko kawałka tkaniny.

Masz ochotę dodać do swoich zakładek o jeszcze jedną nietuzinkową stronę? Jeśli tak, to uczciwie zalecam ten tekst (https://plandeko.pl/) – kliknij a się nie rozczarujesz.

Takich firan nie można odnaleźć gotowych w sklepie, ale można je przygotować samemu wykorzystując farbę do tkanin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*