Jakie dokupić balustrady do naszego domu? Co jest najbardziej ważne, na co zwracać uwagę podczas wyboru?

To dzięki balustradom tak naprawdę możemy bezpiecznie przemieszczać się po schodach. Jak jest odpowiednio wybrana to można stworzyć rzeczywiście elegancką oprawę. W dość znacznej mierze to od niej zależy czy schody wkomponują się w tło, czy będą raczej mocnym akcentem wnętrza.

Formę oraz kształt balustrady trzeba tak naprawdę dopasować do miejsca schodów. Jak są one dobrze wyeksponowane to będą prawdziwie dobrze oddziaływać na wnętrze i zadecydują o jego oryginalności. Decydując się na lekką i finezyjną znacznie można unieść schody, natomiast faktycznie ciężka i solidna osadzi je we wnętrzu i optycznie zmniejszy pomieszczenie. Warto mieć także na uwadze dość zbliżone aspekty, ponieważ w dość dużym stopniu wpłyną one na ostateczny efekt wnętrza. Ważne są nawet kwestie, o których się nie zastanawiamy, np. jakie wybrać łączniki do profili. Ale i tak najistotniejsze jest, ażeby balustrada współgrała z kształtem schodów. Ważny jest materiał, który będzie wpływał na ostateczny wygląd tego rodzaju schodów.

drewniana balustrada w domku jednorodzinnym

Autor: Michaels Mosaic
Źródło: http://www.flickr.com/photos/lifepix/111221126/

Musi on współgrać z wykończeniem stopni, kształtem schodów oraz ich zlokalizowaniem. Metal jest najbardziej plastyczny, więc idealnie nadaje się jako element balustrady. Rewelacyjnie współgra w połączeniu z drewnem, szkłem lub żelbetem. Jeżeli właśnie zdecydujemy się na powierzchnie powierzchnie metalu najlepiej zdecydować się na szlifowaną, polerowaną czy malowaną. Dosyć często również spotyka się balustrady aluminiowe, jednocześnie wykorzystywane są również z czarnej stali. Jeszcze do niedawna wielką popularnością cieszyły się balustrady (zobacz również balustrady nierdzewne) z mosiądzu, jakie bardzo idealnie pasują do wnętrz tradycyjnych.

Jednakże powinniśmy wiedzieć, iż jak nie chcemy, aby po określonym czasie pokryła je brązowo-zielona patyna, to koniecznie należy je chociaż raz w tygodniu wypolerować. Jednocześnie warto też przestrzec, iż jak będziemy je malować warstwą lakieru bezbarwnego, to po określonym czasie można bardzo łatwo doprowadzić do zarysowań. Również powszechnym materiałem do pokrycia jest złoto, jakie po pewnym czasie także może ulec uszkodzeniom. Dla niektórych bardzo dobry może okazać się mosiądz, który jest dodatkowo oksydowany. Mosiężne wypełnienie może być inspirowane różnorodnymi elementami, na przykład motywami roślinnymi. Wszystkie najbardziej fachowe produkty, balustrady, łączniki czy klej dwuskładnikowy najbardziej korzystnie kupować w specjalistycznych sklepach. Posiadamy w takiej sytuacji gwarancję, iż kupiony produkt będzie najlepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*