Odbieramy mieszkanie, o czym musimy pamiętać? Czy wiesz, co sprawdzić i na co szczególnie uważać?

Dostajemy nasze nowe mieszkanie, o czym warto pamiętać? Liczy się przede wszystkim odbiór techniczny, który można przeprowadzić na własną rękę. Wątpliwość zostaje tylko jedna, jak to zrobić? Na co należy zwrócić uwagę, co wziąć ze sobą i w razie czego – jakie usterki raportować? Co prawda najlepiej na taki przyjęcie zabrać ze sobą sprawdzonego inspektora nadzoru budowlanego. Jeżeli jednak nie mamy tej możliwości należałoby postarać się o inżyniera lub jednostkę remontową, która będzie zajmowała się wykańczaniem naszego nowego mieszkania. Na szczęście możemy to także sami zrobić, należy się jednakże przykładnie do tego przygotować.

Nowy blok mieszkalny

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera Kontrolowanie mieszkania jest zawsze nieodzowne, nie jest jednocześnie ważne jakie to cztery kąty. Czy budowane przez prywatną firmę czy to mieszkanie od dewelopera. Odbiór techniczny należy począć od odmiarowania każdego z wnętrz. Najważniejsze to stwierdzić czy mieszkanie zbudowane zostało tak jak zakładał to projekt. Każdy składnik jest ważny, istotne są wszelkie wnęki. Jak mówią specjaliści wskazane jest sprawdzić te, które w projekcie były wyznaczane na standardową głębokość, czyli 60 centymetrów. Jeśli zdarzy się, że będą płytsze, trzeba będzie przeprowadzić zabudowy meblowe na wymiar, co w sposób naturalny podniesie cenę wykończenia mieszkania.

Dodatkową kwestią, jaką przystaje sprawdzić jest to, czy ściany są proste. W tym celu musimy przyłożyć do każdej ze ścian poziomnicę. W miarę możliwości tak samo powinniśmy sprawdzić powierzchnię podłóg i sufitów. Zwróćmy baczną uwagę na narożniki. Jeśli chodzi o ściany to sprawdzamy czy są zachowane kąty proste, jeśli mowa o podłogach (sprawdź wolplan wylewka anhydrytowa na ogrzewanie podłogowe) to liczy się brak wzniesień posadzki w takich miejscach.

Kto może przeprowadzić odbiór techniczny mieszkania w Warszawie?
Pożądane byłoby przeprowadzić odbiór techniczny mieszkania w ciągu dnia. Ma to duże znaczenie, jeśli chodzi o sprawdzenie stolarki. Światło dzienne to łatwiejsza możliwość, żeby uchwycić wszelakie rysy czy inne ubytki. Należy pamiętać jednak, by nie koncentrować się wyłącznie na szybach, istotne są zarówno ramy okienne a także parapety. Niezmiernie ważne jest także, żeby przetestować wszelkie instalacje. Nieraz są to małe błędy, które mogą poczynić nam jednak niemało problemu. Zwróćmy więc uwagę na przykład, czy wyjście kabli na lampę nad stolikiem jest przeprowadzone rzetelnie. Sprawdź ofertę na tej stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*