Jak znaczny jest okres gwarancyjny dachówek ceramicznych oraz cementowych?

Dokonanie wyboru między dachówką cementową a ceramiczną nie jest takie łatwe. Są to Produkty, które na początkowy rzut oka prezentują się prawie identycznie. Posiadają niezwykle analogiczne kształty, analogiczny ciężar, a sposób montowania jest niemalże jednakowy.

Dachówki ceramiczne posiadają długą historię. Są jednym z najbardziej starych typów, jeśli chodzi o pokrycia dachowe. Bardzo wielokrotnie są kojarzone z prestiżem oraz elegancją. Są one produkowane z wyselekcjonowanej gliny. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że jest to surowiec niejednorodny. Mając to na względzie, partie produkcyjne i poszczególne dachówki mogą się delikatnie różnić od siebie zabarwieniem. To w niezwykle sporadycznych przypadkach może spowodować potrzebę ich mieszania w czasie procesu układania ich. Cementowe dachówki zbytnio nie odbiegają wyglądem od tych ceramicznych i należy posiadać naprawdę dobry zmysł wzroku oraz duże doświadczenie, żeby z daleka je odróżnić.
Media

Ich historia jest jednak trochę uboższa. Odmienny jest też skład tego typu dachówek. Dachówka cementowa produkowana jest z mieszaniny cementu, piasku i pigmentów na bazie tzw. tlenków żelaza oraz wody. Tak cementowe dachówki jak i ceramiczne mają dużo zalet. Wybór między nimi jest bardzo trudny. Jest tak tym bardziej, że dla dowolnego przemysłowca poszczególne mocne strony będą miały mniejsze lub bardziej duże znaczenie. Dochodzi do tego poza tym sprawa gustu i nie w mniejszym stopniu istotna cena. dachówka cementowa jest trochę mniej kosztowna od dachówki ceramicznej.

Te informacje pochłonęły Cię zupełnie? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej drzwi wewnętrzne danych na innych witrynach – znajdziesz je, klikając w odnośnik poniżej.

Krótszy jednak jest okres gwarancji, który jest udzielany przez poszczególnych producentów. Zależnie od marki, w przypadku dachówki cementowej jest to ok. 20 do 30 lat, w przypadku dachówki ceramicznej z kolei gwarancja może sięgnąć nawet 50 lat.

Gdy wybieramy pokrycie dachowe dla domu, to należy wziąć pod uwagę lokalizację domu. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie dobrać właściwy materiał, który umożliwi wieloletnią eksploatację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*