W jaki sposób zamontować antenę satelitarną?

Ustawienie satelitarnej anteny metodą błędów oraz prób, bez tak zwanego miernika poziomu sygnału emitowanego z satelity, nie zapewnia gwarancji, iż zdołasz bez komplikacji oglądać telewizję przy złej pogodzie – przykładowo podczas opadów.
Jeśli sygnał będzie zbyt mizerny, wizja i fonia może całkiem zanikać, możliwe jest również wyświetlanie raportów, takich jak „Szukam Sygnału”.

Świadczą one zazwyczaj o nieodpowiednio nastawionej antenie satelitarnej. Jeżeli pomimo to pragniesz podjąć próbę samodzielnej instalacji, sprawdź czy posiadasz: satelitarną antenę, konwertor, maszt do przymocowania anteny, obejmy i śruby do przytwierdzenia naszej anteny do uchwytu, kabel koncentryczny do połączenia anteny z dekoderem. Najlepiej, ażeby to był kabel z miedzianą żyłą – będzie mniej łamliwy oraz nie rdzewieje.
dom w stylu nowoczesnym

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób dobrać stosowny rozmiar anteny satelitarnej? Większa antena to na pewno lepsza jakość wizji oraz fonii, pod warunkiem że będzie ona doskonale wykonana oraz poprawnie ustawiona. Gdy masz dość dużo miejsca, nabądź większą satelitarną antenę. Dzięki temu w trakcie pochmurnej aury, opadów deszczu odbiór będzie bardziej stabilny. Mała antena będzie mieć także pewne atuty: jest o wiele lżejsza, łatwiej się ją instaluje – na przykład do balustrady balkonowej, raczej nie potrzebuje podparć, nie przesłoni nam światła słonecznego, jest „szerokokątna”, łatwiej więc nią złapać sygnał z satelity, ale może także wyłapywać zakłócenia z pozostałych satelitów, będzie bardziej wrażliwa na warunki pogodowe (zachmurzenie i opady).

Pamiętaj, że antena nie może przesłaniać widoku z okien, powinna być zainstalowana estetycznie.

Nie masz pewności co do tego problemu? Zwyczajnie sprawdź informacje dostępne właśnie tu. Wszystko było dogłębnie przedstawione.

Zamontuj antenę satelitarną w miejscu, do którego będziesz miał nieskomplikowany dostęp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*