O suplementacji magnezu

Ostatnio zewsząd możemy podsłuchać o wspaniałych przymiotach magnezu jak też niezbędności jego suplementowania. Czym kierować się przy wyborze preparatu najbardziej odpowiedniego dla danej osoby?

Magnez reklamowany jest jako remedium na skurcze, zmęczenie, nadciśnienie. Faktycznie, to pewien z najistotniejszych pierwiastków. Wykazano, że aktywuje około 300 enzymów. Między innymi bierze udział w przewodnictwie nerwowym, kurczliwości mięśni oraz mineralizacji kośćca.

Spodobał Ci ten tekst? To super, sprawdź stronę (https://tborkowski.pl/) pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na tego typu temat.

W wielu sytuacjach musimy go suplementować. Jak kupić środek, który zaspokoi nasze wymagania?

świeżo ułożony parkiet

Autor: Akasa Gestión Consultores SL
Źródło: http://www.flickr.com
Magnez dość rzadko jest wyłącznym komponentem specyfików, jakie mają za zadanie uzupełnić jego deficyty. Zwykle łączony jest z dodatkowymi minerałami, wITaminami czy też komponentami ziołowymi, które będą intensyfikować jego działanie. Rodzaj dodatków stanowi jedno z najistotniejszych kryteriów doboru preparatu. Najczęstsze bywa jego zestawienie z witaminą B6. Wypływa to z tego, iż powiększa ona skuteczność działania magnezu przez powiększanie jego wchłaniania do 40% a także upraszcza transport tego składnika do tkanek a także minimalizuje wydalanie go z moczem. Dosyć często do specyfików magnezu dołączany jest potas. Jest on identycznie istotnym pierwiastkiem, który reguluje gospodarkę wodną ludzkiego ustroju jak też jest nieodzowny do utrzymania poprawnego ciśnienia . Odpowiada także za prawidłową pracę serca. Naturalnie minerałów jak też ziołowych składników dołączanych do magnezu jest o wiele więcej.

Ta rozmaitość i bogactwo składu dotyczy zwłaszcza suplementów diety, które są przeznaczone dla konkretnych grupom odbiorców: młodzieży, zestresowanym, zmęczonym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*