Sukces krajowych odlewni

W branży motoryzacyjnej, przemysłowej czy maszynowej niezwykle ważne są materiały, które wyrabiane są metodą obróbki cieplnej.

Części konstrukcyjne zazwyczaj nie mogą być zrobione inaczej niż przez wyżarzanie].

Odlewy

Źródło: www.alwro.com.pl

Wyżarzanie to technika, za pomocą, której produkt nagrzewany jest do odpowiedniej temperatury, po czym odbywa się powolne jego studzenie. Takie zabiegi powodują, iż materiał praktycznie zrównuje się ze stanem równowagi.
Takiego typu obróbka cieplna (zobacz hartowanie indukcyjne) metali stosowana jest w różnorodnych temperaturach. Wylicza się między innymi wyżarzanie, jakie ujednolica materiał. Nagrzewanie następuje między 1000 a 1200 stopni. Innym jest wyżarzanie zupełne. Jest to nagrzewanie pomiędzy 30 a 50 stopni celem zmniejszenia sztywności materiału. Typów wyżarzań jest wiele i każdy z nich ma inne zastosowanie.

Takiego typu systemami zajmują się fachowe odlewnie. Na terenie Polski jest ich kilka. Proponują najczęściej wykonywane odlewy z metali żelaznych, lecz dzięki innowacyjnym technologiom za pomocą ciśnienia w ofercie są też odlewy z materiałów nieżelaznych jak na przykład stopy miedzi lub aluminium.

Odlewnie w Polsce mają swoich nabywców nie tylko na terenie kraju, ale też we wszystkich krajach europejskich. Pozyskanie ich stało się możliwe dzięki należytej jakości oferowanych produktów i atrakcyjnej historii przedsiębiorstw wyrabiających odlewy. Również mnogie nagrody czy uzyskane certyfikaty umożliwiły nie tylko zaistnieć na rynku europejskim, lecz także zaprowadziły do długookresowej, ciągle rozwijającej się współpracy.

Nasze przedsiębiorstwa tej dziedziny słyną z tworzenia najlepszej jakości wyrobów, następnym pozytywem są często innowacyjne, własne rozwiązania, jakie zostają opatentowane. Coraz powszechniej też przedsiębiorstwa zajmujące się takiego typu działalnością tworzą procesy wytwórcze z nastawieniem na ochronę natury, stając się dzięki temu aktywnym propagatorem na rzecz ekologii.

By odlewnie ciągle mogły być modernizowane zostały utworzone liczne Stowarzyszenia reklamujące ich działania na obszarze całej Europy. To one istotnie zapewniają odpowiednią promocję producentów.

Źródło: Alwro S. A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*