Jakie są najbardziej ważne zadania styropianu? Czy jest to naprawdę świetny materiał do budowania? Jak go stosować?

Najbardziej istotnym zadaniem styropianu jest oczywiście termoizolacja, lecz w najbardziej zaawansowanych technologiach budowlanych materiał taki może być także szalunkiem traconym, wypełnieniem stropu lub nawet konstrukcją.

budowa domu, robotnik

Autor: Freddy
W kształtkach styropianowych jesteśmy w stanie betonować jednocześnie fundamenty, ściany, ale i stropy. Elementy takiego typu są lekkie, budowa domów zaś nie wymaga od wykonawców jakiś specjalnych zdolności oraz posiadania ciężkiego, fachowego sprzętu. Tego typu budowa, co także niezbędne, postępuje bardzo szybko. Technologia betonowania w takim szalunku ze styropianu znana jest od dość dawna, od pięćdziesięciu lat, gdy na masową skalę zaczęto produkcję płyt styropianowych. Beton wlewano wtedy między dwie płyty mające związek drutem. Obecnie produkcją systemów, jakie umożliwiają na tego rodzaju wznoszenie budynków zajmuje się sporo firm.
Każda firma budowlana powinna trzymać się elementarnych założeń, niemniej coraz lepszy sprzęt pozwala na szybsze tempo takich prac, więcej informacji . Faktycznie niezmienna jest zasada takiego typu powstawania budynków, czyli konstrukcyjny rdzeń betonowy jaki jest osłonięty z jednej, ale również z drugiej strony styropianem, który początkowo zastępuje deskowanie, natomiast po związaniu betonu pełni funkcję izolacji. Systemy są w stanie różnić się np. wielkością czy asortymentem elementów styropianowych, rodzajem i jakością połączeń, czyli tak zwanymi zamkami, materiałem czy kształtem elementów, które spinają wewnętrzną i zewnętrzną warstwę szalunku, typem stosowanego polistyrenu. Najbardziej popularne są pustaki styropianowe a także styropianowe panele szalunkowe, których wewnętrzną oraz zewnętrzną warstwę spina się przy pomocy klamer.

budowa, styropian, docieplanie

Autor: Baumit
Jednocześnie pustaki, jak i panele mają bardzo często wysokość jaka jest zbliżona do tradycyjnych elementów murowych, na przykład dwadzieścia pięć -trzydzieści centymetrów – czytaj całość tutaj. Możemy je przycinać najbardziej prostymi narzędziami, są naprawdę lekkie, bez wątpienia lżejsze niż standardowe materiały murowe. Kształtki styropianowe zależnie od systemu są w stanie być pustakami, których środek wypełnia się betonem lub panelami(polecamy płoty panelowe) które tworzą warstwę zewnętrzną i wewnętrzną, które betonuje się po spięciu z klamrami. Izolacyjność takich ścian zależna jest od grubości styropianowych elementów. Tak wykonana budowla jest bardzo solidna, więc nie dziwi, iż z tej technologii korzysta coraz większa ilość osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*