Jak zakupić domek na rynku wtórnym, żeby remont nie okazał się utrapieniem?

Kupno budynku na rynku wtórnym to za każdym razem ogromna niewiadoma. Nawet jeżeli oferta jest wymarzona, to może się okazać, że remont budynku będzie strapieniem i pochłonie olbrzymie środki.
Stąd zanim parafujesz umowę, musisz sprawdzić stan techniczny domku.

Sugerujemy, na co warto kierować atencję oglądając różne domy na sprzedaż.

Jeśli czytasz ten tekst, oznacza to, że zaciekawiło Cię prezentowane zagadnienie. Jeżeli tak, to podobne wpisy (https://www.eremit.pl/grysy-ogrodowe/) zawierają nie mniej atrakcyjne dane.

Co sprawdzić? Od czego począć? Odpowiedzialność jest ogromna. Jeżeli zdecydujemy się nabyć domek, w którym w przyszłości ujawnią się zakamuflowane wady czy też nie spostrzeżemy ich na czas, czekają nas ogromne koszty. Prosimy posiadacza domku, aby pokazał nam plan domku. Na jego podstawie możesz poznać, jakie zastosowano konstrukcyjne rozwiązania (jeśli idzie o fundamenty, ściany, dach) i półprodukty. W nowszych budowlach nie powinno być kłopotu ze znalezieniem projektu, gorzej jest ze starszymi budynkami. Z drugiej natomiast strony, dokumentacja nie świadczy o tym, iż domek był zrealizowany ściśle podług planu! Traktujemy projekt jedynie jako wsparcie w diagnostyce stanu technicznego domku.

łazienka

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Kraków
Stwierdźmy, czy konstrukcja jest w należytym stanie. Szukamy pęknięć. Tego typu punkty sygnalizują, iż coś złego dzieje się ze ścianą. Co jest przyczyną pęknięcia murów wewnętrznych? Przyczyny mogą być rozmaite. Mogło dojść do niego przykładowo na skutek nierównomiernego osadzania się domu czy też uszkodzenia fundamentu. Dokładnie oglądamy również środek budynku. Podstawowe niebezpieczeństwo dla domów to wilgotność jak też pleśnie.

Gdzie wypatrujemy? W piwnicy. Tam bez trudności możesz dojrzeć najczęstsze oznaki – wilgotną podłogę, łuszczącą się farbkę na ścianach jak też wyczuć swoisty stęchły zapach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*