Jakże cudownie się żyje na Bemowie

Dzielnica Bemowo to wyborne miejsce do życia. Dawniej pomniejsze osiedle sypialne, przyłączone do Warszawy w latach 50., współcześnie prężnie rozwijająca się część stolicy.

Od kilkunastu lat mieni się osobną jednostką administracyjną. W oczach rosną tu nowe inwestycje i nowoczesne mieszkania. Bemowo od niedawna ma hot spoty z bezpłatnym internetem dla miejscowych.

Dom wielorodzinny z oknami 
Schüco PVC

Autor: Schüco
Źródło: Schüco

Dzielnica słynie z starych fortów. Wybudowane zostały w XIX wieku i stanowiły kompleks obronny Twierdzy Warszawa. Do czasów obecnych przetrwały cztery forty – Babice, Bema, Chrzanów i Blizne. Ich rejon to świetne miejsce do zwiedzania dla miłośników obiektów historycznych.

Z armią Bemowo ma bardzo wiele wspólnego.

Koniecznie zobacz na stronie (https://przyparku.com.pl/dla-posrednikow-nieruchomosci) inne tego rodzaju posty. Tam także zobaczysz coś ciekawego, gdyż przedstawia ona podobną problematykę.

Tu przecież funkcjonuje Wojskowa Akademia Techniczna, dowództwa wojsk oraz użytkowane nierzadko przez siły powietrzne lotnisko Babice. Na terenie lotniska odbywają się też czasem ważne wydarzenia muzyczne. Mieszkania na Bemowie ma wielu żołnierzy Wojska Polskiego.

Dzielnica jest zadowalająco połączona z resztą stolicy. Dzieli granicę z Żoliborzem, Wolą, Bielanami, Włochami i Ursusem. Docierają do niej zarówno tramwaje, jak i autobusy, a za kilka lat dociągnie się tu nowa linia metra.

Dom jednorodzinny z oknami Schüco PVC

Autor: Schüco
Źródło: Schüco

Prężnie rośnie tu infrastruktura mieszkalna. W konstrukcji jest tu wiele nowoczesnych bloków, Bemowo bezustannie wzbogaca się o nowe mieszkania Bemowo jest chwalone przez nowych mieszkańców za zieleń, najbardziej za dzikawy Las Bemowski i pobliże fortów. Mieszkańcy mają także dobry dostęp do sklepów i rozrywki. Jest czynne tu CH Bemowo, w którym mieści się Carrefour i Cinema City.

Z pewnością, to świetne osiedle do mieszkania Warszawa Bemowo bezustannie się rozwija i niebawem może się okazać jedną z najlepszych dzielnic stolicy.

Źródło: Profbud

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*