Użycie szkła przy wykańczaniu domu

Szkło to elegancki element wystroju. Daje dużo pomysłów w nowoczesnym domu, niezależnie od wielkości.

Nie tnie przestrzeni i subtelnie dzieli. Podłogi, drzwi, a też szklane tafle – jak wykorzystać szkło w domu?

Piękne drzwi

Łazienka, szkło białe lakierowane

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Planując drzwi wewnętrzne, musimy wybrać między normalnymi a rozsuwanymi. Modne dzisiaj są drzwi szklane (warto zajrzeć i dowiedzieć się więcej tutaj) w postaci szklanych paneli. Pozwalają na kreowanie wnętrz, tworzenie kolejnego pokoju, jednak także są ozdobą. Najróżniejsze odcienie i wzory pozwalają zamówić drzwi do stylu mieszkania: niebieskie, przezroczyste szyby, mleczne z roślinnymi szlaczkami albo różne dzieła sztuki na szkle. Najlepiej komponują się z nowoczesnym mieszkaniem, niestandardowo umeblowanym albo z przemyślanym modernistycznym wnętrzem.

Schody w salonie

Schody w salonie to kolejne źródło pomysłów dla maniaków projektowania. Łatwo je wyróżnić używając ciekawych dodatków. Na przykład balustrady szklane (więcej o balustradach tutaj) z powodzeniem stosuje się w nowoczesnym budownictwie. Pasują do eleganckiego i stonowanego domu. Z salonu schody mają być dekoracją, ale nie warto przesadzać. Możliwości jest naprawdę dużo, dlatego że szkło łączy się z metalem oraz drewnem tak samo sprawnie. Warto też zaprojektować balustrady z luksfer, bo dają interesujący efekt.

Glazura kontra szkło

szkło ornamentowe

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Ostatnio ciekawym rozwiązaniem są panele szklane używane w łazienkach, a także kuchniach. Są błyszczące, matowe i kolorowe, a w dodatku można je układać się w różne zdjęcia. Fani nietypowych pomysłów wypełniają w kuchni lukę między blatem a szafkami dokładnie takimi szklanymi płytami. Teraz można stworzyć ogród zaraz nad kuchenką lub nawet wybrać panoramę Manhattanu. W łazienkach kolorowe panele są dobrą alternatywą do płytek, które stały się w pewnym sensie standardem.

Szklana podłoga

Szkło pozwala na dużo więcej, dlatego tak upodobali je sobie najlepsi projektanci wnętrz. Podłogi (Pryczynicz – parkiet dębowy) ze szkła pojawiają się w użytkowych budynkach, w eleganckich biurach, a stopniowo również można je podziwiać w mieszkaniach. Warto stosować je w łazienkach, szczególnie na podniesieniach, ale matowe płyty doskonale komponują się też z drewnianą podłogą w salonie.

Źródło: szybka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*