Co powinniśmy wozić w pojeździe?

Wielu posiadaczy wozów ma kłopot z przytoczeniem wszelkich rynsztunków, które stanowią nieodzowne wyposażenie auta. Okazuje się, iż rejestr rzeczy, które powinniśmy wozić w pojeździe, nie będzie długa.

budynek energooszczędny slider

Autor: RHEINZINK Polska Sp. z o.o.
Źródło: www.rheinzink.pl
Gaśnica a także ostrzegawczy trójkąt – to jedyny rynsztunek, który obowiązkowo musi znaleźć się w każdym wozie jeżdżącym po polskich szosach. Minimalna kubatura samochodowej gaśnicy to 1 kilogram, natomiast powinna posiadać ona też tak zwaną homologację jak też aktualne techniczne badania, jakie powinniśmy odnawiać co rok. Jeżeli chodzi o trójkąt , to także warto zadbać o jego homologację. Pamiętajmy, aby w wypadku dysfunkcji ustawić go na drodze w odległości 30-50 metrów poza terenem zabudowanym, albo sto metrów na drodze ekspresowej. W przeciwnym wypadki zagraża nam grzywna w wysokości 150 zł.
dom - portret

Autor: Pedro Ribeiro Simões
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się, że apteczka samochodowa wcale nie jest obligatoryjnym ekwipunkiem samochodu. Policjanci akcentują jednak, iż warto wyekwipować się w tenże rynsztunek, bowiem może on się przydać nam w najmniej oczekiwanych sytuacjach. Prócz apteczki samochodowej, nieobligatoryjne będą też: lina (e-ogniwa liny do zrywki drewna) holownicza, odblaskowa kamizelka, koło zapasowe wraz z podnośnikiem, pasy transportowe a także kluczem do kół. Każdy z owych przedmiotów powinniśmy jednak posiadać przy sobie, gdyż może być pomocny w sytuacji awaryjnej. Powinniśmy również mieć instrukcję udzielania pierwszej pomocy, którą możemy kupić na stacjach benzynowych bądź wydrukować z netu.

Celowym elementem wyposażenia auta na pewno jest odblaskowa kamizelka, jaka zajmie mało miejsca, zaś może okazać się potrzebna w razie potencjalnego wypadku czy też konieczności dokonania niewielkiej reperacji na poboczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*