Czy idealny osuszacz budowlany to będzie osuszacz kondensacyjny, czy też może osuszacz absorpcyjny?

Nie posiada to wielkiego znaczenia czy aktualnie wznosimy dom albo działamy przy wylewce fundamentów. W końcu spotkamy się na swojej drodze z przymusem skorzystania z osuszacza budowlanego.
Osuszacz budowlany pozbędzie się niepożądanej wilgoci oraz przyspieszy tym samym proces budowania całego obiektu.

metal

Autor: INSTAL-PROJEKT
Źródło: INSTAL-PROJEKT

Dzisiaj na rynku jest obecnych niezwykle dużo rozwiązań, które mają usunąć wilgoć i ułatwić nam pracę. Osuszacze kondensacyjne i osuszacze absorpcyjne są podstawowymi rozwiązaniami stosowanymi do osuszania domów oraz budynków. Osuszacz kondensacyjny konstrukcją swą przynosi na myśl klimatyzację. Działanie jego oparte jest na skraplaniu wody, która występuje na chłodnych powierzchniach. Narzędzie tego typu złożone jest ze sprężarki, wentylatora oraz dwóch płaszczyzn, które wymieniają temperaturę. Jedna powierzchnia chłodzi powietrze, a druga ogrzewa. Rozkład ochładzania posiada hermetyczną zabudowę, dzięki temu należy jedynie pamiętać podczas użytkowania takiego osuszacza o regularnym czyszczeniu filtra powietrza. Zaletą takiego rozwiązania jest niesamowicie dobra efektywność przy niewielkim przedziale wilgoci oraz temperatury. Osuszacz kondensacyjny będzie się znakomicie sprawdzał wszędzie tam, gdzie do czynienia mamy z dużą wilgotnością powietrza, która wynosi więcej niż 70-80% oraz przy temp. w granicach 30 stopni Celsjusza.
doświadczenie

Autor: Carl Wycoff
Źródło: http://www.flickr.com
szczegóły na stronie

Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com
Osuszacz adsorpcyjny działa na trochę innej zasadzie. Za jego pośrednictwem wytrącana jest wilgotność z powietrza. Jako własny najważniejszy element narzędzie ma rotor czyli absorbent.

Kliknij ten link, a wtedy zdobądź więcej szczegółów dotyczących rozważanej w tym artykule zagadnień. Otrzymasz wtedy szerszą wiedzę!

Absorbent wykonany jest na podstawie żelu krzemionkowego. Wtedy wilgotność z powietrza zgromadzona jest na rotorze.

Odróżnić można by 2 rodzaje urządzeń, które stosowane są w domu i w bardziej specjalistycznych celach. Warto mieć świadomość tego, że osuszacz budowlany zużywa więcej prądu niż osuszacz kondensacyjny. Nie nadaje się także do miejsc o niezwykle silnym zapyleniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*