Wybór dobrego krzesła do pracy przy biurku jest naturalny, żeby nie pojawiły się u nas bóle kręgosłupa

Trudno współcześnie wyobrazić sobie, aby przy biurku dało się pracować na nieprzystosowanym do tego celu krześle.
Dobre krzesło do pracy to podstawa.

kontrola

Autor: David Berkowitz
Źródło: http://www.flickr.com
Nieważne, ile mamy lat — istotne, żeby przez cały czas dbać o swój kręgosłup. Nasz organizm będzie zdrowy i dzięki temu ustrzeżemy się przed częstymi sesjami u masażysty albo ortopedy. W dzisiejszych czasach normą są już krzesła obrotowe. Powinny one mieć sylikonowe albo kauczukowe kółka, które nie powinny rysować podłóg. To jednakże dopiero początek na długiej liście wymagań. Krzesła, które powinniśmy brać pod uwagę, zapewne powinny mieć regulowany zagłówek, abyśmy byli w stanie oprzeć na nim raz na jakiś czas głowę. To niebywale istotne, żeby dać karkowi oraz głowie szansę chociażby kilkuminutowego odprężenia. Można wtedy przymknąć oczy i zrobić kilka ćwiczeń, żeby rozluźnić kark i gałki oczne. Kolejną ważną kwestią jest obecność podłokietników. To również w dużej mierze ma wpływ na nasz kręgosłup — w tym przypadku na odcinek między łopatkami. Nie mniej istotne wydaje się być to, aby można było regulować kąt nachylenia oparcia i wysokość naszego krzesła. Jeżeli okaże się, że po ustawieniu wszystkiego wiszą nam nogi, to będzie trzeba dokupić jeszcze podnóżek. Na szczęście nie będzie to jednak zbyt wielki wydatek.

Biorąc pod uwagę to, że krzesła do pracy przy komputerze nie kupujemy każdego dnia, to powinniśmy wydać na to więcej pieniędzy.

Prezentowany post, to nieprawdopodobnie ciekawy materiał? Jeśli również tak sądzisz, to zobacz na inny wątek, a pomocna strona (http://www.vacuum-tech.pl/sklep/) sprawdzi się tu wielce.

Inwestycja z pewnością się opłaci. Dostrzeżemy to po tym, że nasz kręgosłup nie będzie już bolał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*