Jakiego typu meble zakupić na taras?

sprzęty do ogródka wytwarza się z drewna, rozmaitych metali, plastiku, a również z zestawień tychże materiałów.
O ile zamyślasz nabycie mebli na taras, sprawdź, co należy wyselekcjonować z praktycznych względów, co z kolei z estetycznych? Drewniane meble – wytwarza się je z krajowego drewna – świerka, lecz też dębu, topoli czy też olszyny.

Bardziej kosztowne sporządza się z trwalszego egzotycznego drewna – eukaliptusowego. Drewno tekowe, właściwie tak twarde niczym dąb, mieści sporo substancji oleistych a także krzemowego kwasu, stąd nie nasiąka wodą, jest nadzwyczaj wytrzymałe na działanie związków chemicznych i owadów. Drewniane meble powinno się składować w suchym pomieszczeniu i raz na kilka lat impregnować farbą. Meble z egzotycznych gatunków nie wymagają takowych zabiegów jak też mogą zostać pozostawione zimową porą na zewnątrz.
stal

Autor: Lindab Group
Źródło: http://www.flickr.com
możliwości

Autor: Oregon Department of Forestry
Źródło: http://www.flickr.com
Meble wiklinowe oraz rattanowe. Łączy się je częstokroć z drewnem czy też z bardzo odpornym surowcem, którym jest niewątpliwie stal nierdzewiejąca. Meble z rattanu najodpowiedniej rozmieścić pod daszkiem albo w innym zacienionym położeniu, dlatego że pod wpływem promieni słońca szybciej niszczeją (tak samo działa na nie wilgoć a także mróz). Zimową porą meble wiklinowe możesz wnieść do domku, lecz nie trzeba ich rozkładać niedaleko źródeł ciepła, albowiem przesuszone stają się kruche. Metalowe meble należą do najbardziej wytrzymałych na zniszczenie. Do tego sprzęty te są chłodne, dlatego częstokroć przykrywa się je przytulnymi poduchami, co również likwiduje problem ich nadmiernego grzania się w słońcu.

Meble z metalu na taras (sprawdź: drzwi tarasowe) są dosyć odporne na czynniki atmosferyczne, lecz i tak wszelkie ich metalowe fragmenty powinny być ochronione przed wilgocią – oksydowane czy powleczone plastikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*