Końcowym elementem wykończenia domu od zewnątrz jest jego ocieplenie oraz nałożenie tynku

W naszej ojczyźnie mamy możliwość spotkać jeszcze sporo budynków, które wyglądają na niewykończone — na zewnątrz widać po prostu cegły.
W latach PRL-u o ociepleniu budynku i otynkowaniu go decydowała zasobność portfela.

drzwi wewnętrzne pełne

Autor: RuckZuck
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/tetyda_pelne_duze.jpg
Przez to, że elewacja (nowoczesna elewacja drewniana) nigdy nie była tania, to nie wszystkich było na nią stać. Jeśli zatem stawiamy dom i chcemy, aby z zewnątrz był tak ładny, jak w środku, to należy otynkowanie zrobić. Nie ma innego wyjścia. Zapewne będziemy myśleć nad kolorem, który zechcemy położyć na ścianach. I tutaj należy wziąć pod uwagę kilka spraw. Jeżeli dla przykładu nasz budynek posiada dużo załamań, balkonów oraz jaskółek, to warto postawić na spokojne barwy. Jeśli jest jednolitą bryłą o nieskomplikowanych kształtach, to możemy poszaleć z kolorem. Jednakże należy także brać pod uwagę otoczenie. Jeśli posiadamy dom w okolicy, gdzie zabudowa jest spora, to lepiej będzie nie stawiać na nic krzykliwego. właściciele domów pod lasem również muszą być świadomi tego, że budynek powinien współgrać z odcieniami natury. Kolejną sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest to, żeby kolor elewacji pasował do dachu. Dużym błędem będzie zakupienie koloru, który będzie się kłócił z kolorem dachówek na naszym własnym dachu! I ostatnia sprawa — kolor musi podobać się nam.

Jeżeli wszyscy wokół powtarzają, że należy wybrać ciemny różowy, a my najnormalniej w świecie nie znosimy tego koloru, to nie zgódźmy się i już. To ma być wszakże nasz dom i przede wszystkim nam ma się podobać wszystko, co jest w środku i na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*