Gdzie doskonale sprawdzą się drzwi chowane w ścianę?

Dziś mamy bardzo przeróżne mieszkania. Niektóre są bardzo małe oraz wymagają niezwykle właściwej aranżacji całej przestrzeni w ten sposób, aby było miejsce dla dowolnej strefy, która konieczna jest w mieszkaniu.

Inne mieszkania są olbrzymie i obszerne, które czasem posiadają styl loftu. W takim mieszkaniu projektant wnętrz może skusić się o rozwiązanie w większym stopniu odważne i bardzo oryginalne.
Zarówno w dużym lokalu oraz w małym mieszkaniu bardzo dobrze sprawdzą się drzwi chowane w ścianę. Nawet nikt by nie pomyślał, że lekkie, przesuwne drzwi są tak bardzo uniwersalne. Tego typu drzwi wprowadzają bardziej łatwy sposób podziału przestrzeni. W mniejszych mieszkaniach, gdzie wszystkie pomieszczenia są małej wielkości, jest bardzo istotne zachowanie ciągów komunikacyjnych. Chodzi tu szczególnie o to, aby poruszanie się po takim mieszkaniu nie było wyzwaniem dla mieszkańców. Wszyscy wiemy, że każde skrzydło drzwi zabiera część powierzchni, która w małym pomieszczeniu jest niezwykle ważna. Drzwi chowane w ścianę pozwalają uwolnić przestrzeń. Takie drzwi są praktycznie niezauważalne i nie stanowią blokady w wąskich korytarzach a w pokojach dają bardziej znaczącą swobodę przy ustawieniu różnych elementów dekoracyjnych oraz mebli.

drzwi chowane w ścianę

Autor: Doug Kerr
Źródło: http://www.flickr.com
dach

Autor: Röben Ceramika Budowlana
Źródło: http://www.roben.pl
W dużym lokalu drzwi chowane w ścianę spełniają trochę odmienne zadanie. Tu wielokrotnie mamy do czynienia z małym rozgraniczeniem stref, na które jest rozdzielona cała powierzchnia lokalu.

Jeśli sądzisz, że musisz odszukać podobne posty, to zobacz wskazówki z witryny (http://www.przeprowadzkilublin.com.pl/) – to nieco odmienny punkt widzenia, jednak również jest warty polecenia.

Przestrzeń, w jakiej strefa wypoczynkowa miesza się wielokrotnie ze strefą jadalnianą oraz kuchenną, potrzebuje bardziej wyraźnego zaznaczenia granic. Są takie okoliczności, w jakich jest konieczne choćby chwilowe oddzielenie pojedynczych przestrzeni. Tutaj właśnie idealnie sprawdzą się drzwi chowane w ścianę.

Tego typu drzwi mogłyby być schowane lub mogłyby być całkowitym odizolowaniem pewnych stref. O drzwiach przesuwnych chowanych w ścianę pomyśleć należy już na etapie, kiedy stawiamy ścianki działowe. Tego typu ścianki powinny być w odpowiedni sposób przygotowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*