potęga Matki natury przeciwko myśli technicznej człowieka

Funkcjonujemy w państwie, który na szczęście nie leży na styku płyt tektonicznych. Dzięki temu omijamy zjawisko, które częstokroć dotyka min. mieszkańców kraju kwitnącej wiśni. Takim zjawiskiem jest trzęsienie ziemi, jakie może nieść za sobą ogromne zagrożenie i może powodować wielkie straty.

pejzaż - sprzęt

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
sprzęt - fotos

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
sprzęt - odzwierciedlenie

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Drgania sejsmiczne, czy też fale sejsmiczne to tak naprawdę fale energii wywołane gwałtownym naskokiem płyt tektonicznych.

Nie nie jesteś pewien, czy prezentowany tekst jest tym, czego poszukujesz? Odpowiedź to: tak – ponieważ te przydatne wpisy posiadają ważne dane. Kliknij tutaj i przekonaj się sam.

Jest to energia, jaka płynie przez ziemię oraz jest rejestrowana przez sejsmografy. Jasnym jest, iż trzęsienia ziemi są wielkim zagrożeniem dla mieszkańców terenów, w którym te zjawiska występują. Ofertę pomiarów drgań znajdziesz tutaj W związku z tym konieczne jest odpowiednie przygotowanie, które zminimalizuje skutki takiej klęski. Z tego względu mieszkańcy Japonii już od wczesnych lat przysposabiają informacje w jak postępować w przypadku wystąpienia trzęsienia ziemi. Powstają inteligentne systemy ostrzegania, które rejestrują nawet najsłabsze drgania sejsmiczne, analizują dane oraz przewidują co i w jakim stopniu może się wydarzyć jeżeli chodzi o potencjalne trzęsienie ziemi.

W państwach, w których możliwość wystąpienia tych niebezpiecznych zjawisk jest największe, bardzo ważnym jest odpowiednie stawianie budynków mieszkalnych. Muszą one być wyjątkowo mocne aby były w stanie wytrzymywać jak największe drgania sejsmiczne. Architekci od długiego już czasu szukają stosownie wytrzymałych konstrukcji, które zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Istotnym aspektem przygotowań takiego projektu jest oprogramowanie, jakie umożliwi skonstruowanie modelu i przeprowadzenie symulacji. Znacząca jest także odpowiednia ocena, jaka zobrazuje nam jak będzie zachowywał się dom narażony na konkretne obciążenia i działania sił zewnętrznych. Jednym z przykładowych programów jest Midas NFX, a więc wszechstronna aplikacja , która umożliwia projektowanie na najwyższym poziomie. Program ten pozwala na dokonanie analizy dynamicznej oraz analizę zmęczenia zbudowanej konstrukcji. Przeczytaj więcej o oprogramowaniu do projektowania. Midas NFX okazuje się zatem niezwykle pomocny dzięki możliwości wykonania pełnej analizy FEA, czyli komputerowej symulacji tego w jaki sposób będzie zachowywać się produkt w reakcji na działanie żywiołów, wibracje, temperaturę. Taka analiza zobrazuje nam czy nasz budynek wytrzyma konkretne obciążenia, co jest niezwykle istotne przy konstrukcjach, które mają stawić opór trzęsieniu ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*