Pomysł na biznes – wypożyczalnia rynsztunku budowlanego

Mini-koparki, młoty – coraz to sporzej osób zamiast kupować budowlany sprzęt za niemałe pieniążki, wyrusza do wypożyczalni.
Praktykują to tak nieduże firmy budowlane, konsorcja nadzorujące duże inwestycje, jak również osoby prywatne chcące postawić i wyremontować swój budynek.

W wypożyczalni uzyskają specjalistyczny rynsztunek wysokiej jakości, jaki akurat potrzebują, zdecydowanie taniej niż w wypadku jego zakupu, eliminując problem jego utrzymania jak też późniejszego zbytu, zmniejszając zapasy własne majątku trwałego firmy. Jest to więc dobry pomysł na system pomiarowy dla osób dobrze znających się na budowlance jak też posiadającym pieniądze na lokaty.
Fototapety ścienne

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl
A koszty założenia działalności nie są małe. Zakładając taką działalność musimy oferować oprzyrządowanie wysokiej jakości i niemałe zaplecze sprzętowe, takie jak np. rusztowania fasadowe. Na start musimy zainwestować ok. miliona złotych, a niekiedy więcej, albowiem nadążając za wymogami rynku trzeba będzie dokupować sprzęt lub wymieniać na nowocześniejszy. Dobrym rozwiązaniem jest leasing większego sprzętu zamiast jego zakup. Warto więc korzystać z dotacji Urzędów Pracy lub z funduszy unijnych. Każdy potencjalny właściciel może oferować sprzęt pod wynajem zgodnie z zapotrzebowaniem regionalnego rynku a także własnym zapleczem pieniężnym. Tego rodzaju działalność sprawdza się najlepiej w mieście rozwijającym się, w jakim bezustannie wznoszone są nowe osiedla oraz nie ma wielkiej konkurencji.

Wedle ekspertów z tej specjalności jest to biznes opłacalny – wyzyskując unijne fundusze państwo jak też lokalne samorządy ciągle inwestują w infrastrukturę – ulice, drogi itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*