Jakim sposobem poprawnie wymienić szybę w kominku?

Szyby kominkowe charakteryzują się okazałą odpornością oraz wytrzymałością. Muszą być zrobione z solidnego, dobrego materiału, albowiem muszą być odporne na nadzwyczaj wysoką temperaturę i na potężny nacisk.

Szyba do kominka, analogicznie jak podstawa pod kominek, jest więc nadzwyczaj ważną częścią kompletnego kominka. Niekiedy jednak zdoła zdarzyć się tak, że szyby do kominka ulegnie uszkodzeniu, przykładowo pęknie. W takiej sytuacji z pewnością powinno się taką uszkodzoną szybę jak najprędzej wymienić. W jaki sposób uczynić to szybko, efektywnie, a co najważniejsze należycie?

Przede wszystkim musimy zamówić nowiusieńką szybę do kominka. Typów kominków, zaś co za tym idzie szyb do kominków, jest teraz nadzwyczaj wiele, zatem powinniśmy wiedzieć, jaka szyba do kominka będzie stosowna.

Jeśli wczytujesz się w prezentowany artykuł to oznacza, że temat Cię niezwykle zaciekawił – kliknij odnośnik do strony drewniane konstrukcje dachowe, a znajdziesz równie wartościowe informacje.

Jeśli mamy kominek od producenta, który proponuje także szyby do tych kominków, wtenczas wystarczy wyłącznie sprawdzić model kominka i zamówić do niego właściwą szybę. Jeśli nie posiadamy takiej ewentualności, poszukajmy firm, które proponują szyby do kominków, w tym również szyby na wymiar.

kominek

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame

Kiedy już dostaniemy nową szybę do kominka, musimy lekko i bez pośpiechu odkręcić starą szybę i włożyć nowiutką. Nie jest to karkołomne i czasochłonne, wskutek tego niewątpliwie poradzi sobie z tym każdy. Nowiutką szybę należy dokładnie wstawić w ramę drzwiczek i przykręcić. Pomnijmy o tym, że pod szybą kominkową mieści się sznur. Jeśli jest on w stosownym stanie, wypada łagodnie go ściągnąć i użyć na nowiuteńkiej szybie do kominka. Sznur precyzyjnie przyklejamy do ramy, koniecznie musimy zwrócić uwagę na to, by leżał on płasko i nie wchodził na brzegi ramy.

Wówczas umieszczenie szyby na stosownym miejscu zdoła być dodatkowym problemem. Poniektórzy producenci kominków do uszczelniania używają nie jedynie sznura, ale również silikonowych uszczelek. Jeżeli nasz kominek posiada silikonowe uszczelki, wówczas winniśmy ściągnąć drzwi kominka oraz nałożyć silikon bardzo rzetelnie i dokładnie. W toku tej pracy zwróćmy uwagę na to, by silikon nie wypłynął. Później nakładamy szybę, która winna co najmniej poprzez dobę leżeć na płasko na drzwiach kominka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*