Jakie istnieją typy bram i od czego jest zależny ich wybór?

Każdy posiadacz domu jednorodzinnego chce ogrodzić swą nieruchomość. Bardzo ważną częścią tego typu inwestycji jest właściwa brama. Właściciel ma do doboru parę różnych typów bram, które wykorzystuje się w zależności od gustów, przeznaczonego na to funduszu lub osobistych preferencji.
Są więc bramy jezdne, jedno- lub dwuskrzydłowe czy rozwieralne.

bramy

Autor: Hugh Llewelyn
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby brama została prawidłowo stworzona, trzeba wcześniej dowiedzieć się, jakie są minimalne wymogi dotyczące bram. Chodzi tutaj o minimalną szerokość bramy. Po otwarciu powinna ona liczyć 2,4 m. Taka ilość miejsca jest niezbędna, żeby samochód pasażerski był w stanie bezpiecznie wjechać na teren posesji. Należy tu pamiętać, że czasami na teren posesji wjeżdżają samochody transportowe i ciężarowe. Wóz asenizacyjny, dostawczy ze sklepu meblowego, ze sprzętem AGD, cysterna z gazem lub pojazd ciężarowy z drewnem do kominka.
Wiertarko wkrętarka akumulatorowa GSR Mx2Drive

Autor: Bosch
Źródło: Bosch

Tego typu samochody mają ponad 2,5 m szerokości, zatem aby mogły bezpiecznie wjechać na teren działki, brama powinna mieć co najmniej 3m szerokości. Poza tym bardzo ważna jest również odległość między bramą wjazdową a oddaloną krawędzią drogi, która wytycza łuk skrętu auta. W przypadku tych osobowych jest to 5-6 m, natomiast dla aut transportowych 6-7m. Jeśli przestrzeni jest dosyć niewiele, należałoby zastanowić się nad przemieszczeniem bramy w głąb posesji o ok.

Jeśli potrzebne Ci inne tego typu dane na omawiany tu wątek, to z pewnością przyda Ci się to bogate wiarygodne opracowanie.

półtora metra od ogrodzenia. Jeśli chodzi o Wybór określonego typu bramy, to zależy on oczywiście od wymagań, upodobań lub funduszy.

Warto wziąć pod uwagę fakt, jak dużo miejsca jest dostępnego na podjeździe. Jeśli miejsca jest mało, warto się zastanowić, czy brama przesuwna nie mogłaby być dobrym wyjściem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*