Która brama będzie najlepsza, jeżeli jest niewiele miejsca przed garażem?

Dziś do wyboru posiadamy bardzo wiele typów bram. Takie do garażu odróżniają się przede wszystkim sposobem otwierania. W asortymencie producentów moglibyśmy znaleźć bramę segmentową czy rozwieraną.
Trzeba zastanowić się, jaka brama będzie idealna w danej sytuacji.

Najbardziej popularne dzisiaj są bramy płytowe. Do ich roztwierania konieczne jest miejsce przed budynkiem garażu. Powinno tak być, gdyż jej umieszczona na dole część wysuwa się na zewnątrz garażu. Jeżeli miejsca przed garażem jest mało, lepiej jej nie kupować. Brama sekcyjna podczas otwierania nie wymaga miejsca przed garażem. Znakomitym rozwiązaniem jest ona wtedy, gdy dojazd jest mały. Tego typu bramę użyć można także w garażu, którego skrzydła otwierane są wprost na ulicę. Taka brama jest także szczelniejsza od bram uchylnych. Warto instalować je w ogrzewanym garażu.
żarówki

Autor: McKay Savage
Źródło: http://www.flickr.com
Brama żaluzjowa funkcjonuje tak jak roleta okienna. Zabiera ona najmniejszą ilość miejsca. Są one praktyczne w eksploatacji, jednak powinniśmy trochę poszukać, ponieważ nie wszyscy wytwórcy bram mają je w swym magazynie. Tego typu bramę nabywamy razem z elektrycznym napędem. Brama roztwierana na boki, jest najstarszym typem bram, które coraz bardziej sporadycznie są w ofercie producentów.strona montaż chłodni warszawa montaż chłodni warszawaZamówienie na tego typu bramę możemy złożyć w zakładzie rzemieślniczym. Otwarcie skrzydeł wymaga dużo miejsca oraz nie w każdym wypadku udaje się zamontować napęd elektryczny. Bramy do garażu są najczęściej wykonywane z blachy aluminiowej lub z drewna.

Można by również spotkać takie, które były wyprodukowane z blachy miedzianej lub aluminiowej i przeważnie są pokryte brązem. Dlatego też przed zakupem bramy należy starannie zmierzyć obecną przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*