Wybieramy płytki ceramiczne do łazienki. Jakie płytki będą najlepsze?

Dobór właściwych płytek ceramicznych do umywalni nie jest prostym zadaniem. Na szczęście propozycja glazury jest bardzo różnorodna. Wielość barw, kształtów ceramicznych płytek umożliwia wykończenie umywalni niemal w każdym stylu.
Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, iż idziemy do sklepu po czym kupujemy kafelki ceramiczne do łazienki, jakie nam wpadną w oko, natomiast dopiero później zastanawiamy się, jak je położyć.

kafelki ceramiczne

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com
To ogromny błąd! Architekci pomieszczeń są zgodni co do tego, że w pierwszej kolejności trzeba zrobić projekt uwzględniający umieszczenie wszelkich sprzętów sanitarnych po czym mając go przed ,oczami, dopasować znakomicie pasujące do planu płytki.
szafa z lustrem

Autor: Steve Larkin
Źródło: http://www.flickr.com
Do niewielkiej toalety, w której jest dużo urządzeń, lepiej będą pasować kafelki w stonowanych kolorach, dlatego że uspokoją pomieszczenie. Do obszernej można zakupić płytki bardziej bogate, jakie je ożywią.

Jeśli jesteś otwarty na świeże dane na opisywane zagadnienia, to przenieś się do serwisu, a odnajdziesz w tamtym miejscu ważne komunikaty, które będą niesamowicie użyteczne.

Rozmiar, kształt toalety jak też rozmieszczenie sprzętów łazienkowych mają również niemałe znaczenie w czasie wyboru rozmiarów terakoty. Wbrew pozorom nie sprawdzi się reguła, że do niewielkiej toalety najlepsze są małe płytki. Cudownie mogą w niej wyglądać też te większe. Pod pewnym warunkiem – że odszukamy miejsce, w jakim zdołamy zademonstrować przynajmniej jeden, a najlepiej 2 rządki takowych płytek bez ich obcinania. O optymalnym wymiarze terakoty na ścianach przesądzają także poziomy, na jakich będą ulokowane wanna jak też umywalka.

Należy rozpatrzyć, jakiego typu kafelki zagwarantują optymalny rozkład fug – bez potrzeby tworzenia wąskich pasków nad sprzętami łazienkowymi. Najkorzystniej będzie wybrać taką wielkość płytek, ażeby trzeba było je jak najmniej obcinać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*