Jeśli mamy motor, to pragniemy, żeby niektóre stalowe elementy były pięknie wyeksponowane

Niektóre części samochodowe lub przyrządy w laboratorium muszą być niezwykle wytrzymałe. Z tego powodu powleka się je powłoką z chromu.
Prawdopodobnie 90% Polaków nie wie, czym jest chromowanie.

chromowanie

Autor: someToast
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak na pewno niejeden widział kiedyś pięknie błyszczące w słońcu części silnika motocykla lub eleganckiego auta. Właśnie takiego rodzaju pokrycie chromem niektórych metali nazywa się chromowaniem.

Zainteresował Cię ten wpis? To znakomicie, ponieważ oryginalny wpis (http://www.przyparku.com.pl/dla-posrednikow-nieruchomosci) zawiera podobne dane do publikowanych.

Stosuje się je w zamiarach dekoracyjnych, ale nie jest to główny powód. Chrom jest bardzo wytrzymały, więc pokrywa się nim inne metale, by chronić je przed porysowaniem lub korozją. Procesowi temu poddaje się zatem nie jedynie elementy silników, ale również przyrządów pomiarowych czy tłoczników. Należy wspomnieć także o tym, że chrom jest w stanie pokrywać takie metale jak: aluminium, miedź lub stal. Też grubość tej powłoki jest różna, w zależności od potrzeb czy norm. proces chromowania wykonywany jest w bardzo wysokich temperaturach i może ciągnąć się nawet do dwunastu godzin. Kompletny proces jest dość kosztownym zabiegiem, dlatego stosuje się go wyłącznie wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne. W dzisiejszych czasach chromowanie można przeprowadzić łatwiej niż dawniej, gdyż technologia znacznie ułatwiła to zadanie.

Jeśli na przykład posiadamy sporo pieniędzy, to możemy zlecić, aby chromowaniu poddano pewne części naszego auta. Będzie to chromowanie dekoracyjne. Chromowanie twarde tyczy się natomiast przyrządów, które używane są zazwyczaj w przemyśle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*